„Nečasová – žena hrdinka.“ Navrhli ji na státní vyznamenání | info.cz

Články odjinud

„Nečasová – žena hrdinka.“ Navrhli ji na státní vyznamenání

V Poslanecké sněmovně se sešly návrhy na státní vyznamenání, které posoudí příslušný podvýbor. Mezi zasloužilými letci britského letectva RAF, umělci nebo kněžími leží ale poslancům na stole také jeden pikantní návrh – jeho autor požaduje vyznamenat Janu Nečasovou – dříve Nagyovou. I když je z přiloženého textu jasné, že jde o recesi, některé poslance to dost rozčílilo.

Velitel 311. bombardovací perutě v RAF během 2. světové války Josef Ocelka, nacisty vyslýchaný a následně zavražděný kněz Karl Schrrammel nebo spisovatel Vladislav Vančura a pak také zmiňovaná bývalá ředitelka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová, dříve Nagyová. To je jen krátký výčet z 16 návrhů na udělení či propůjčení státního vyznamenání, kterým se bude 26. dubna zabývat sněmovní podvýbor pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání.

Právě jméno Nečasové, která je trestně stíhaná a kvůli jejímuž – údajně nezákonnému – úkolování zpravodajských služeb padla v roce 2013 vláda, zvedlo ze židle několik poslanců, kteří jsou členy tohoto výboru.

„Buď ten člověk, který navrhuje onu dámu, není příčetný, anebo si z nás skutečně dělá legraci,“ rozčilila se v rozhovoru pro Blesk Zprávy členka podvýboru pro státní vyznamenání Věra Kovářová (STAN).

A o legraci od navrhovatele, který se podepsal jako Jiří Sovák Šedivec, opravdu nejspíš jde. Tedy soudě alespoň podle doprovodného textu, kterým svůj návrh zdůvodňuje a který mají Blesk Zprávy celý k dispozici.

„Paní Jana Nečasová – Nagyová – žena hrdinka. Tato skvělá žena se sama odvážně vrhla do boje za lepší zítřky,“ začal své zdůvodnění navrhovatel.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud