Nechceme kvóty, nechceme ilegální migranty, jsme na stejné lodi, řekl Babiš po jednání s Pellegrinim | info.cz

Články odjinud

Nechceme kvóty, nechceme ilegální migranty, jsme na stejné lodi, řekl Babiš po jednání s Pellegrinim

Český premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) přijal v Kramářově vile nového předsedu slovenské vlády Petera Pellegriniho. Diskutovali spolu o tématech česko-slovenských vztahů i o spolupráci na mezinárodní úrovni, potvrdili například, že spolu souhlasí v přístupu k ilegální migraci. Pellegrini je na první oficiální návštěvě Česka od březnového nástupu do úřadu. 

Babiš uvítal Pellegriniho v zahradě vily, odkud se pak přesunuli k jednání do sídla českých premiérů. V české delegaci byla také ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO).

Tisková konference po jednání:

Babiš a Pellegrini diskutovali mimo jiné o přeshraniční dopravě nebo o obranné spolupráci. Zabývali se také otázkami spolupráce v Evropské unii či visegradské skupině, kterou vedle Česka a Slovenska tvoří Polsko a Maďarsko. Politici by měli mluvit také o letošních společných oslavách kulatých výročí, která se týkají bývalého Československa.

Po jednání s Babišem čekají Pellegriniho také schůzky s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) a předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD). S prezidentem Milošem Zemanem Pellegrini v Praze jednat nebude, setkal se s ním minulý týden, když byl Zeman na návštěvě Slovenska.

Pellegrini se novým předsedou slovenské vlády stal poté, co kvůli politické krizi po zavraždění novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky rezignoval v polovině března tehdejší premiér Robert Fico. Pellegrini, který je místopředsedou Ficovy strany Směr-sociální demokracie, v bývalé vládě zastával pozici vicepremiéra.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud