Největší hvězda Prague Open fanoušky nezklamala. Kvitová v prvním kolem suverénně vyřadila Smitkovou | info.cz

Články odjinud

Největší hvězda Prague Open fanoušky nezklamala. Kvitová v prvním kolem suverénně vyřadila Smitkovou

Tenistka Petra Kvitová zvládla suverénně vstup do pražského turnaje WTA. Dvojnásobná wimbledonská šampionka, která hraje turnaj v Česku po sedmi letech, porazila na antuce ve Stromovce krajanku Terezu Smitkovou 6:1, 6:3. Její další soupeřkou bude Ruska Natalia Vichljancevová.

Nasazená dvojka Kvitová je po odstoupení Karolíny Plíškové největší hvězdou ve Stromovce. Podle toho vypadal i zájem fanoušků, kteří se do areálu ani nevešli.

„Jsem ráda, že jsem zvládla první zápas na antuce venku,“ řekla světová desítka a fanouškům děkovala. „Slyšela jsem, že od rána byly fronty. Je super, že mají tenis rádi. Dobře se před nimi hraje. Snad dobře reprezentujeme,“ řekla Kvitová.

Proti Smitkové měla vývoj od začátku pod kontrolou a od stavu 0:1 získala devět her v řadě. Za stavu 3:0 ve druhé sadě si vybrala „oddechový čas“, uvolněnější soupeřka srovnala, ale Kvitová duel dalšími třemi hrami ukončila.

S jednadvacetiletou Vichljancevovou (83. v žebříčku WTA) se Kvitová dosud na okruhu nestřetla. „Vím, jak vypadá. Určitě bude zarputilá,“ odhaduje Češka.

Nyní nastoupí na zaplněný centrkurt J&T Banka Prague Open turnajová pětka Barbora Strýcová proti Italce Camile Giorgiové. Pak čeká Kristýnu Plíškovou zápas s Aljaksandrou Sasnovičovou z Běloruska. Původně měla hrát se sestrou a nasazenou jedničkou Karolínou, ale ta se odhlásila. Denisa Allertová odehraje třetí zápas na dvorci číslo jedna proti bývalé světové sedmičce Švýcarce Patty Schnyderové, která prošla z kvalifikace.

S turnajem se v prvním kole rozloučila obhájkyně titulu Mona Barthelová. Němka prohrála s krajankou postupující z kvalifikace Antonií Lottnerovou 0:6, 5:7.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud