Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nemocnice jim udělala ze života peklo. Uběhlo deset let od záměny miminek v třebíčské porodnici

Nemocnice jim udělala ze života peklo. Uběhlo deset let od záměny miminek v třebíčské porodnici

Před deseti lety, 2. října 2007, informovala televize Prima, že třebíčští kriminalisté vyšetřují záměnu novorozenců v místní nemocnici. Případ se stal 9. prosince 2006, podezření rodičů na záměnu potvrdily vzorky DNA. Dvě novorozené holčičky tak několik měsíců vyrůstaly u nepravých rodičů, kteří si k nim již stihli vytvořit silné citové pouto.

Záměna vyšla najevo poté, co jeden z rodičů, Libor Broža, na naléhání příbuzných podstoupil testy DNA. Následně se ukázalo, že skutečnou dceru Broži a jeho družky Jaroslavy Trojanové opatrovali manželé Čermákovi, kteří zase měli jejich dceru.

Rodiny dostaly nakonec své biologické děti. Všichni však uvedli, že k holčičkám, o které pečovali po porodu, mají silné citové pouto.

Nemocnice v Třebíči své pochybení přiznala. Personál byl potrestán a nemocnice nabídla každé z rodin odškodné 300.000 korun. S tím ale rodiče nesouhlasili, nakonec jim soud přiřkl odškodné v celkové výši 3,2 milionu korun.

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link