„Nevíme, kde ta dívka je,“ přiznala policie o zmizelé Míše. Jiný podezřelý, než přítel matky, není | info.cz

Články odjinud

„Nevíme, kde ta dívka je,“ přiznala policie o zmizelé Míše. Jiný podezřelý, než přítel matky, není

Policie potvrdila, že po rozsáhlém pátrání odložila případ zmizelé Míši Muzikářové z Ústí nad Labem. Dívka se ztratila 11. ledna. Vyšetřovatelé uznali, že nevědí, kde dívka je. Jediným podezřelým pro ně zůstal přítel dívčiny matky, který před časem spáchal sebevraždu. Další poznatky policie bude prověřovat, konkrétní stopu ale momentálně nemá.

Policie po dlouhém pátrání odkryla karty a přiznala, že v posledních měsících už o zmizelé dívce nezjistila žádné nové poznatky. Případ oficiálně odkládá.

Zmizení dívky nahlásila její matka v první polovině ledna, následovala rozsáhlá pátrací akce za pomoci psů a expertů ze zahraničí. Do centra pozornosti se postupně dostal přítel dívčiny matky.

Jak policie potvrdila, byl pro ní hlavním podezřelým, neměla ovšem dostatek důkazů. „Spáchal sebevraždu a nám se do té doby nepodařilo nashromáždit dostatek důkazů, abychom ho obvinili,“ uvedl kriminalista Martin Charvát. Po mužově sebevraždě policie našla v jeho autě školní potřeby s dívčinou DNA. „Při první prohlídce tam nebyly,“ řekl Charvát. Policie konstatovala, že v jeho výpovědích byly zásadní rozpory.

Jiný konkrétní podezřelý v současnosti podle policie neexistuje.

Policisté uznali, že i v tomto případě platí, že s rostoucí dobou od zmizení dítěte klesá šance, že by bylo naživu. Připomněli že existují i případy, které mají po velmi dlouhé době dobrý konec.

Od počátku policie pracovala s verzemi, že školačka odešla sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu. Při vyšetřování se přiklonila k druhé variantě. I dnes vyšetřovatelé připomněli, že se v určitou chvíli zaměřili na hypotézu, že tělo dívky leží někde na trase Ústí nad Labem - Plzeň.

Dívka stále zůstává v databázi pohřešovaných v kategorii Dítě v ohrožení. Policisté uvedli, že v současnosti mají dva konkrétní poznatky od lidí, které navzdory odložení případu dál prověřují. Jakékoli další informace nadále uvítají.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud