O kyberbezpečnost ministerstva obrany se roky stará proruský fanatik. Věří, že invaze Sovětů zabránila puči krys | info.cz

Články odjinud

O kyberbezpečnost ministerstva obrany se roky stará proruský fanatik. Věří, že invaze Sovětů zabránila puči krys

Pan Lubomír má na starosti kybernetickou bezpečnost ministerstva obrany, prověrku na stupeň tajné a velmi radikální názory. V nejrůznějších vyhraněných facebookových skupinách se vyjadřuje nenávistně o paktu NATO či o vlastizrádných elementech, naopak velebí Rusko. „Až dnes, kdy máme osobní zkušenost s havlistickou svoločí, můžeme pochopit, že vojska Varšavské smlouvy tehdy opravdu přijela zabránit puči a převzetí moci těmito nechutnými krysami,“ píše podle zpravodajského serveru Aktuálně.cz, který na jeho pracovní působení upozornil.

Podle zjištění webu Aktuálně.cz pan Lubomír pracuje pro české ministerstvo obrany již od roku 1992, jeho příspěvky v různých facebookových skupinách však vypadají, jako by raději pracoval pro ruského zaměstnavatele. Tvrdí například, že „Severoatlantická aliance je agresivní pakt a Rusové jsou bratři, kteří v roce 1968 zabránili puči v Československu.“

České Ministerstvo obrany názory svého zaměstnance „nesdílí a odsuzuje.“ „Zaměstnanec státu by měl respektovat jeho základní postoje," uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí rezortu Jan Pejšek.

To se však panu Lubomírovi nedaří. Na internetu tak například varuje české poslance Evropského parlamentu, kteří podpořili uprchlické kvóty, že jsou „obyčejné smradlavé krysy, které dostanou, co si zaslouží.“ Protesty proti vládě premiérů Andreje Babiše a Roberta Fica zase nálepkuje jako „protiústavní puč nátlakových a privátních skupin.“

Šlechtová se nestačí divit

„Naprosto nechápu, jak tu mohl někdo takový roky pracovat,“ říká rozčarovaně na výroky svého zaměstnance šéfka rezortu Karla Šlechtová. „Vydala jsem okamžitě úkol jeho nadřízenému, aby mi k tomu podal vysvětlení,“ dodává.

Dotyčný zaměstnanec nechtěl novinářům z webu Aktuálně.cz na dotazy odpovídat. Není prý přesvědčený, že by dostal odpovídající prostor.

Ve facebookové skupině Českoslovenští vojáci v záloze, kde své radikální příspěvky pan Lubomír často sdílel, již navrhují pro zaměstnance ministerstva obrany sbírku. „Právě mi psal, že hledá práci a právníka,“ píše ve skupině jeden z uživatelů.

Odborníci na bezpečnost oslovení redakcí Aktuálně.cz se shodují, že muž s přihlédnutím k jeho pracovní pozici představuje bezpečnostní riziko. Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák dodává, že je to případ pro Vojenské zpravodajství.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud