Obtěžování v práci zažila třetina českých žen, sexismus se u nás toleruje, říká aktivistka | info.cz

Články odjinud

Obtěžování v práci zažila třetina českých žen, sexismus se u nás toleruje, říká aktivistka

Každý třetí obyvatel Česka se na pracovišti setkal s určitou formou sexuálního obtěžování. Jde například i o nepříjemné narážky se sexuálním podtextem. Vyplývá to z průzkumu online platformy pro vzdělávání VímVíc.cz. Podle ředitelky České ženské lobby Hany Stelzerové v tuzemsku převažuje velká tolerance k sexismu, násilí vůči ženám a také vůči dětem. Oběti navíc často nevědí, kam se mají obrátit o pomoc.

Celosvětová kampaň #MeToo nastartovala diskuse o sexuálním obtěžování naskrz celou společností. Problém se nevyhýbá ani korporátní sféře. Podle serveru VímVíc.cz se minimálně s nevhodnými poznámkami sexuálního charakteru od svého zaměstnavatele setkalo 33 procent lidí. S tímto jevem se na pracovišti setkalo 37 procent dotázaných žen a 26 procent mužů. Průzkumu se zúčastnilo 259 lidí.

Část rozhovoru s Johannou Nejedlovou autor: INFO.CZ

Aktivistiky však upozorňují, že nejde jen o nevhodná slova a obtěžování. Kritizují také postoj části Čechů k sexuálnímu násilí, tedy k mnohem závažnějšímu jevu. Stelzerová podotkla, že je v Česku rozšířený názor, že si ženy za útoky mohou samy, protože se chovaly nevhodně. "Násilí je vždy nepřijatelné a může za ně ten, kdo ho páchá," zdůraznila. Uvedla, že v tuzemsku stále není dostatečná síť služeb a chybí osvěta.Více na E15

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud