Obyvatelé Písnice se musí spolehnout sami na sebe, stát jim nepomůže. Poslanci do prodeje bytů zasahovat nechtějí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obyvatelé Písnice se musí spolehnout sami na sebe, stát jim nepomůže. Poslanci do prodeje bytů zasahovat nechtějí

Obyvatelé Písnice se musí spolehnout sami na sebe, stát jim nepomůže. Poslanci do prodeje bytů zasahovat nechtějí

Šestatřicet panelákových vchodů u budoucí konečné trasy metra D a jejich obyvatelé jsou po pondělní demonstraci před Úřadem vlády opět v centru pozornosti. Poslankyně KSČM Marta Semelová neúspěšně navrhla ve sněmovně, aby poslanci o situaci na sídlišti Písnice ještě jednali a vyzvali stát k podání návrhu na vydání předběžného opatření.

 
 
 

Tím by bylo možné zamezit převodu majetku ze společnosti ČEZ na společnost CIB Rent Písnice, která ji před časem od polostátního energetického podniku koupila za 1,276 miliardy korun. Čtvrtek je totiž poslední den, kdy končí lhůta pro převod majetku na nového vlastníka a zápis do katastru. To je ale nyní nejspíš bezpředmětné.

Obyvatelé Písnice proti novému majiteli a vůbec prodeji dlouhodobě bojují. Ti, jimž končily nájemní smlouvy na dobu určitou, v posledních dnech dostali návrh na jejich prodloužení. „Jde o nové smlouvy na dobu určitou s novou výší nájmu, v některých případech zvýšenou až o padesát procent,“ uvedl Petr Kuriščák z iniciativy Moje Písnice s tím, že zvýšení se, jak předpokládá, dotkne i nájemníků se smlouvou na dobu neurčitou.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.