Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obyvatelé Písnice se musí spolehnout sami na sebe, stát jim nepomůže. Poslanci do prodeje bytů zasahovat nechtějí

Obyvatelé Písnice se musí spolehnout sami na sebe, stát jim nepomůže. Poslanci do prodeje bytů zasahovat nechtějí

Šestatřicet panelákových vchodů u budoucí konečné trasy metra D a jejich obyvatelé jsou po pondělní demonstraci před Úřadem vlády opět v centru pozornosti. Poslankyně KSČM Marta Semelová neúspěšně navrhla ve sněmovně, aby poslanci o situaci na sídlišti Písnice ještě jednali a vyzvali stát k podání návrhu na vydání předběžného opatření.

 
 
 

Tím by bylo možné zamezit převodu majetku ze společnosti ČEZ na společnost CIB Rent Písnice, která ji před časem od polostátního energetického podniku koupila za 1,276 miliardy korun. Čtvrtek je totiž poslední den, kdy končí lhůta pro převod majetku na nového vlastníka a zápis do katastru. To je ale nyní nejspíš bezpředmětné.

Obyvatelé Písnice proti novému majiteli a vůbec prodeji dlouhodobě bojují. Ti, jimž končily nájemní smlouvy na dobu určitou, v posledních dnech dostali návrh na jejich prodloužení. „Jde o nové smlouvy na dobu určitou s novou výší nájmu, v některých případech zvýšenou až o padesát procent,“ uvedl Petr Kuriščák z iniciativy Moje Písnice s tím, že zvýšení se, jak předpokládá, dotkne i nájemníků se smlouvou na dobu neurčitou.

Více si přečtěte na webu E15.cz.