Odbor voleb na ministerstvu vnitra povede Vokáč, bude i členem volební komise | info.cz

Články odjinud

Odbor voleb na ministerstvu vnitra povede Vokáč, bude i členem volební komise

Odbor voleb na ministerstvu vnitra povede Petr Vokáč, uspěl ve výběrovém řízení. Vláda dnes navíc schválila, že se stane členem Státní volební komise. Vokáč nahradil Václav Henycha, který byl vedením odboru dočasně pověřen a řídil i oddělení voleb v rámci odboru všeobecné správy. Ředitelem tohoto odboru Henych zůstane. Nový odbor voleb vznikl na počátku letošního roku.

„Pan Henych zůstává ředitelem odboru všeobecné správy. Pod ten už ale nespadá problematika voleb, protože změnou systemizace od začátku roku vznikl odbor nový, a to odbor voleb, který má nyní nového ředitele,“ řekla ČTK mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová. „Došlo k vydělení agendy do samostatného odboru, a do doby, než byl vybrán nový ředitel, tak byl řízením odboru pověřen pan ředitel Henych,“ doplnila mluvčí.

Vokáč Henycha nahradí ve Státní volební komisi, které předsedá ministr vnitra. Komise koordinuje přípravu, organizaci, průběh a provedení voleb, vykonává nad volbami dohled nebo například vyhlašuje volební výsledky. Je složena ze zaměstnanců ministerstev, Českého statistického úřadu a kanceláře prezidenta republiky.

Václav Henych působí na ministerstvu vnitra od roku 1980, je členem Legislativní rady vlády.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud