Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ODS chystá síly na lednový sněm. Fiala má podporu dalšího regionu

ODS chystá síly na lednový sněm. Fiala má podporu dalšího regionu

Regionální sněm ODS v Olomouckém kraji dnes nominoval na předsedu strany Petra Fialu. Nominaci na první místopředsedkyni získala pražská zastupitelka Alexandra Udženija, která bude funkci obhajovat stejně jako Fiala. Na řadového místopředsedu olomoucká ODS navrhuje Martina Kupku a Miloše Vystrčila, řekl ČTK krajský předseda Michal Zácha.

"Všichni byli zvoleni naprostou většinou," uvedl Zácha, který získal nominaci do výkonné rady ODS.

Regionální sněm mají za sebou také občanští demokraté v Libereckém kraji, kteří na začátku prosince rovněž nominovali na předsedu strany Petra Fialu. Podporu již získal dosavadní šéf strany také od středočeské a pražské ODS i od straníků na Vysočině. Celorepublikové vedení strany budou občanští demokraté volit na kongresu 13. ledna 2018 v Ostravě.

ODS v letošních volbách do Poslanecké sněmovny skončila v Olomouckém kraji třetí, když pro ni hlasovalo 8,92 procenta voličů, strana získala jeden mandát. V kraji vyhrálo jasně volby hnutí ANO se ziskem 31,39 procenta hlasů a ziskem pěti mandátů. Druhé místo obsadila SPD s 13,54 procenty hlasů a dvěma mandáty.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1