Články odjinud

Olomoučtí policisté rozkryli síť vloupání v Olomouci a Přerově

Olomoučtí policisté rozkryli síť vloupání v Olomouci a Přerově

Olomoučtí policisté dopadli sedmatřicetiletého muže podezřelého z rozsáhlé série vloupání v Olomouci a v Přerově. Na svědomí má podle detektivů vloupání do prodejen zlatnictví, hodinářství, ale i do trafik či prodejen s koly. Škoda byla vyčíslena téměř na milion korun, řekli dnes novinářům zástupci olomoucké policie. Šlo o vloupání do téměř tří desítek prodejen a objektů především v centru krajského města.

Sérii vloupání do prodejen začali policisté vyšetřovat od 7. června. „Šlo celkem o 26 případů, z toho 25 se stalo v Olomouci a jeden v Přerově. Pachatel ukradené věci dále prodával a z těchto peněz poté žil. Obstaral si z toho zřejmě i návykové látky. Škoda je téměř milion korun, dalších 270.000 korun je škoda na poškození objektů,“ uvedl komisař oddělení obecné kriminality olomoucké policie Eduard Kocian.

Muž se podle policistů například do prodejny s koly a s oblečením vrátil dokonce třikrát, jeho cílem byly i prodejny notebooků či potravin. Kradl hodinky, peníze, ale i cigarety, jízdní kola, oblečení, mobilní telefony. Do některých objektů se mu vniknout nepodařilo.

Na případu s názvem Trip pracovalo několik desítek kriminalistů, ve finále měli podle šéfa olomoucké policie Jiřího Musila již pachatele vytipovaného. Pachatele zadrželi ve chvíli, kdy ho kontrolovali na ulici. Našli u něj štípačky a další věci určené k vloupání. Podle policistů je muž z Ostravska a do Olomouce dojížděl vlakem. Zřejmě měl s sebou spolupachatele, kterého se však policistům nepodařilo ztotožnit. Muž se k vloupání pod tíhou důkazů doznal. Byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci.

Muž podle policistů páchá převážně majetkovou trestnou činnost od 14 let, je závislý na drogách a je gambler. Z vězení byl naposledy propuštěn v březnu. Muž skončil ve vazbě. „Část odcizených věcí se nám podařilo zajistit,“ řekl policista Tomáš Hrubý. Muži hrozí za sérii vloupání až osm let vězení.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867