Opozice se domluvila na Babiše. Chce osekat činnost vlády a posvítit si na jeho personální politiku | info.cz

Články odjinud

Opozice se domluvila na Babiše. Chce osekat činnost vlády a posvítit si na jeho personální politiku

Hnutí STAN se na jednání se zástupci TOP 09, lidovců, ODS, ČSSD a Pirátů domluvili na svolání dvou mimořádných schůzí Sněmovny. Jedna by měla přinést usnesení Sněmovny, které omezí činnost vlády v demisi, jak navrhli občanští demokraté. Na druhé chtějí probrat personální politiku premiéra v demisi a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Předseda Starostů Petr Gazdík po jednání řekl, že účastníci schůzky nenašli ani nejmenší společný jmenovatel pro vyjednávání o toleranci vládě. „Každá strana má jinou strategii,“ konstatoval.

Gazdík uvedl, že svoláním schůzky neusiloval o víc než jen o dohodu na svolání mimořádných schůzí. Šlo podle něj o první jednání demokratických stran po volbách, oproti obdobným dřívějším schůzkám přišli i zástupci ČSSD. Za pozitivní označil, že účastníci zhruba hodinového jednání pojmenovali přístup všech stran k vládě hnutí ANO, i když zastávají různé pozice.

„Zaznívalo i pochopení, že hrozí fatální následky v případě nejednání,“ uvedl na dotaz, jak se strany postavily k zástupcům sociální demokracie, která jedná s Babišem o účasti ve vládě.

Podpisy ke svolání schůzí začnou strany sbírat dnes, vzhledem k počtu mandátů, kterými disponují, mimořádné schůze mohou vyvolat. Kdy se uskuteční, bude podle Gazdíka záviset na předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO), který je svolává.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud