Opravdu nemůžeme mít neomezená data? Podívejte se, proč jsou argumenty operátorů liché | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Opravdu nemůžeme mít neomezená data? Podívejte se, proč jsou argumenty operátorů liché

Opravdu nemůžeme mít neomezená data? Podívejte se, proč jsou argumenty operátorů liché

Na neomezené mobilní datové tarify od operátorů si budeme muset ještě počkat. Jak uvedl generální ředitel Vodafone ČR Petr Dvořák v rozhovoru pro ČT, operátoři je budou moci nabídnout až poté, co budou mít domácnosti dostatečně rychlý pevný internet a nebudou muset využívat mobilní připojení jako náhradu pomalých rychlostí v pevných sítích. Podle Dvořáka je v současnosti překážkou zejména nedostupnost vysokokapacitního optického připojení mobilních vysílačů. Opravdu nemůžeme mít neomezená data? Podívejte se, v čem jsou argumenty operátorů liché.  

1080p 720p 360p
Mobilní data bez limitu jsou prý problém

Více si přečtěte na webu Živě.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.