Osm měsíců od zmizení Míši. Jak postupovala policie v případu, který nejspíš nikdy neuzavře | info.cz

Články odjinud

Osm měsíců od zmizení Míši. Jak postupovala policie v případu, který nejspíš nikdy neuzavře

Policie se zřejmě chystá odložit případ Michaely Patricie Muzikářové, která zmizela 11. ledna z Ústí nad Labem. Ta je stále vedená v záznamech jako dítě v ohrožení, tělo dvanáctileté dívky se totiž nikdo nenašlo. Naděje, že je naživu, je ale minimální. Jediným podzřelým je přítel dívčiny matky, který kráte po jejím zmizení spáchal sebevraždu. Tady je celý případ přehledně.

11. ledna Dvanáctiletá dívka v Ústí nad Labem nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Žena ten den odešla ráno kolem 5:00 do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech.

16. ledna Policie oznámila, že rozsáhlé pátrání po dvanáctileté pohřešované Micheale Patricii Muzikářové nepřineslo žádné výsledky.

17. ledna Policie oznámila, že dívku hledá i v schengenském prostoru.

21. ledna Do pátrání se kromě speciálního policejního týmu zapojil rozšířený tým kriminalistů z jednotlivých územních odborů v kraji. Nasazen byl i speciálně vycvičený pes saské policie, zapojila se řada dobrovolníků.

30. ledna Policie oznámila, že prověřuje úmrtí člověka, který souvisí s případem pohřešované školačky. Šlo o partnera matky hledané dívky. Policie neupřesnila, jakým způsobem zemřel, později vyšlo najevo, že se oběsil v pronajatém bytě v obci Čiminy na Plzeňsku. Podle některých médií byl v případu zmizelé dívky hlavním podezřelým. Policie to nekomentovala.

8. února Policie odmítla spekulace některých médií o tom, že pátrání po dívce směřuje do Německa.

10. července Půl roku po zahájení pátrání policie oznámila, že nemá žádné nové informace, které by mohla zveřejnit. Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová naznačila, že případ by mohl být odložen.

31. července Mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že případ zmizelé Michaely Patricie Muzikářové zůstane zřejmě neobjasněný.

12. září Podle informací ČTK policie případ odložila. Na pátek policie svolala briefing. Hyšplerová ČTK řekla, že informace k případu zveřejní policie až na tiskové konferenci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud