Ostravští policisté se fotili s vrahem Kajínkem. Mají z toho problémy, kolegové je prověřují | info.cz

Články odjinud

Ostravští policisté se fotili s vrahem Kajínkem. Mají z toho problémy, kolegové je prověřují

Ostravští policisté prověřují počínání svých kolegů, kteří se vyfotili s omilostněným vrahem Jiřím Kajinkem a snímek sdíleli na sociálních sítích, kde od čtvrtka fotografie koluje. Nadřízení počínání policistů považují za ohrožení profesní cti. Informovala o tom mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Fotografie vznikla před budovou Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Kajínek tam u služebního vozu policie zapózoval se třemi ozbrojenými policisty. Mluvčí Holčáková potvrdila, že jde skutečně o policisty. „Můžeme konstatovat, že předmětná fotografie zachycuje policisty Městského ředitelství policie Ostrava,“ uvedla.

S jednáním policistů jejich nadřízení a vedení moravskoslezské policie nesouhlasí. „Vnímáme to jako ohrožení profesní cti,“ řekla s dodala, že okolnosti vzniku fotografie prošetřuje odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Pokud kontrolní odbor dojde k závěru, že policisté pochybili, předá věc řediteli Městského ředitelství police Ostrava, který by měl policisty potrestat.

Kajínek byl odsouzen 23. června 1998 na doživotí za to, že v roce 1993 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše, druhý osobní strážce střelbu přežil. Kajínek vinu nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soudy z předpojatosti. Jeho žádost o obnovu procesu zamítly Vrchní i Ústavní soud. V roce 2010 měl premiéru film natočený na motivy jeho příběhu. Loni mu prezident Miloš Zeman udělil milost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud