Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Otázky kolem pohřbu vraha Dahlgrena. Vybojují tělo rodiče, nebo Jičín rozptýlí popel jako u bezdomovců?

Otázky kolem pohřbu vraha Dahlgrena. Vybojují tělo rodiče, nebo Jičín rozptýlí popel jako u bezdomovců?

Na samotce, depresivní a pod silnými prášky. Tak trávil ve valdickém kriminálu svůj čas čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren. Jediným okamžikem, kdy se aspoň na pár hodin vracel do přítomnosti, byly návštěvy rodičů. Wayne a Sondra Dahlgrenovi létali za synem pravidelně. K návštěvám měli výjimku.

„Nevynechali jedinou příležitost,“ řekl exkluzivně Blesku Dahlgrenův obhájce Richard Špíšek. Brněnský krajský soud odsoudil Dahlgrena k doživotí 20. července 2016.

Ve Valdicích měl odsouzený vrah nárok na návštěvy jednou do měsíce. „Vězeňská služba vyšla rodičům vstříc a povolovala jim návštěvy vždy poslední den v měsíci a hned první den následujícího měsíce,“ prozradil Špíšek. Američané tedy létali za synem jednou za dva měsíce.

Samotný Dahlgren se upínal k jedinému. Chtěl se stůj co stůj dostat k odpykání trestu do Spojených států. Vrah se však oběsil ještě předtím, než vůbec řízení o jeho případném vydání začalo.

Otázkou nyní zůstává, co s tělem vraha. Obhájce Špíšek předpokládá, že vzhledem k silné vazbě rodičů na syna budou usilovat o jeho převezení do Spojených států. Pohřbít jej budou chtít zřejmě v Kalifornii, nedaleko Sacramenta.

Text vyšel na webu Blesk.cz. Celý článek a další exkluzivní informace čtěte zde >>>

Prezidentské volby 2018: Vše podstatné a nejrychlejší výsledky na INFO.CZ >>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744