Ovčáček 60 tisíc, Mynář 120. Soud donutil Hrad odkrýt platy úředníků | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ovčáček 60 tisíc, Mynář 120. Soud donutil Hrad odkrýt platy úředníků

Ovčáček 60 tisíc, Mynář 120. Soud donutil Hrad odkrýt platy úředníků

Tři roky a soudní řízení. Přesně tolik času a úsilí obětovala Kancelář prezidenta republiky tomu, aby se veřejnost nedozvěděla, jaký plat její zaměstnanci pobírají. Soud ale rozhodl, že informace poskytnuty být musí, a tak je poprvé v kompletním přehledu jasné, kolik peněz dostávají například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nebo hradní kancléř Vratislav Mynář. Dokument získal server iRozhlas.

Dokument s platy a odměnami mapuje období mezi lety 2010 a 2014, takže zde figurují i lidé jako Jindřich Forejt, kteří již součástí Kanceláře prezidenta republiky nejsou. Je v něm například znázorněno, že výše platu se u téměř všech zaměstnanců dost pohybuje, někdy i o 10 tisíc, a že zaměstnanci dostávají tučné odměny.

Třeba Vratislav Mynář si v průměru měsíčně přijde na 120 tisíc korun. Společně s odměnami odchází na konci roku s částkou kolem dvou milionů korun. Zato prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dostává měsíčně okolo 60 tisíc. Stejný plat měl bývalý protokolář Jindřich Forejt.

Částku podobnou Mynářovi pobírá také vedoucí hradní kanceláře Jiří Weigel. Jeho průměrný měsíční plat je 118 tisíc. Zajímavý vývoj pak prodělalo finanční ohodnocení ředitele zahraničního odboru Hynka Kmoníčka – na začátku roku 2013 dostával 60 tisíc, na konci roku 2014 už 90 tisíc

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.