Ovčáček 60 tisíc, Mynář 120. Soud donutil Hrad odkrýt platy úředníků | info.cz

Články odjinud

Ovčáček 60 tisíc, Mynář 120. Soud donutil Hrad odkrýt platy úředníků

Tři roky a soudní řízení. Přesně tolik času a úsilí obětovala Kancelář prezidenta republiky tomu, aby se veřejnost nedozvěděla, jaký plat její zaměstnanci pobírají. Soud ale rozhodl, že informace poskytnuty být musí, a tak je poprvé v kompletním přehledu jasné, kolik peněz dostávají například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nebo hradní kancléř Vratislav Mynář. Dokument získal server iRozhlas.

Dokument s platy a odměnami mapuje období mezi lety 2010 a 2014, takže zde figurují i lidé jako Jindřich Forejt, kteří již součástí Kanceláře prezidenta republiky nejsou. Je v něm například znázorněno, že výše platu se u téměř všech zaměstnanců dost pohybuje, někdy i o 10 tisíc, a že zaměstnanci dostávají tučné odměny.

Třeba Vratislav Mynář si v průměru měsíčně přijde na 120 tisíc korun. Společně s odměnami odchází na konci roku s částkou kolem dvou milionů korun. Zato prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dostává měsíčně okolo 60 tisíc. Stejný plat měl bývalý protokolář Jindřich Forejt.

Částku podobnou Mynářovi pobírá také vedoucí hradní kanceláře Jiří Weigel. Jeho průměrný měsíční plat je 118 tisíc. Zajímavý vývoj pak prodělalo finanční ohodnocení ředitele zahraničního odboru Hynka Kmoníčka – na začátku roku 2013 dostával 60 tisíc, na konci roku 2014 už 90 tisíc

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud