Ozbrojený lupič si z havířovské banky odnesl desetitisíce. Policie po něm stále pátrá | info.cz

Články odjinud

Ozbrojený lupič si z havířovské banky odnesl desetitisíce. Policie po něm stále pátrá

Policie hledá muže, který v pondělí okolo poledne přepadl ozbrojený pravděpodobně střelnou zbraní banku v centru Havířova na Karvinsku. Obsluhu donutil k vydání několika desítek tisíc korun. Pak z místa odešel. ČTK o tom informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle informací ČTK měl muž v ruce při přepadení zbraň. Zatím ale není jasné, zda šlo o skutečnou pistoli, atrapu či plynovou pistoli. "Pod pohrůžkou použití zbraně donutil pracovnici banky k vydání finanční hotovosti. Jakmile dostal peníze, z banky odešel ve směru k náměstí. Přesnou výši odcizené hotovosti nebudeme zveřejňovat," řekla mluvčí. Šlo ale o několik desítek tisíc korun.

Kriminalisté získali popis lupiče. Mělo by jít o muže ve věku 40 až 50 let. Vysoký byl 180 centimetrů. "Na hlavě měl basebalovou čepici tmavé barvy, na očích tmavé brýle. Oblečenou měl šusťákovou bundu, vpředu světlé barvy, rukávy tmavě modré barvy," popsala.

Dodala, že svědci mohou informace k muži, který se pohyboval v pondělí kolem poledne po Hlavní třídě v Havířově, předat policii prostřednictvím linky 158.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud