Pátrání po unesených sourozencích: Rodičům je odebrali kvůli nedostatečné péči | info.cz

Články odjinud

Pátrání po unesených sourozencích: Rodičům je odebrali kvůli nedostatečné péči

Pátrání po unesených sourozencích: Rodičům je odebrali kvůli nedostatečné péči
 

Sourozenci David a Leonard Lackó, které v pátek ze strakonického dětského centra unesli rodiče, byli matce a otci odebráni kvůli nedostatečné péči. Předběžné opatření na odebrání desetiletého Davida a jeho o šest let mladšího bratra vydal v červenci českokrumlovský soud. Stejná instituce nyní rozhoduje v řádném řízení o další budoucnosti dětí. Neveřejné líčení pokračuje u českokrumlovského soudu ve středu. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Jan Montag.

„S ohledem na věk dětí nemůžeme další podrobnosti k případu zveřejňovat. Soud bude řešit v této věci ve vztahu k dětem i choulostivější záležitosti, proto bylo rozhodnuto o vyloučení veřejnosti při jednání," uvedl Montag.

Rodiče Anita Lackó a Bronislav Sloboda unesli děti ze strakonického centra při páteční návštěvě. Sourozenci v tomto zařízení byli od července. „Šlo o několikátou návštěvu rodičů, kteří si patrně dobře zmapovali situaci a únos si připravili," řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle některých svědků rodiče použili při únosu pyrotechniku, aby odlákali pozornost. „O ničem takovém zprávy nemáme a domnívám se, že bychom to věděli," řekl k tomu Matzner.

Rodiče pocházejí ze Slovenska a podnikali v Rakousku. Poslední dobu měli ze zatím neznámých důvodů bydliště v Jihočeském kraji. „Ale celá rodina je pro nás zatím dost neprůhledná," uvedl Matzner. Po pátečním únosu zahlédli svědci rodiče i děti v německém Freyungu. Na Anitu Lackó a Bronislava Slobodu byl vydán evropský zatykač.

Mladší Leonard měl na sobě naposledy zelené tričko, tmavě modrou mikinu s kapucí značky Adidas, tepláky a na nohou boty s batmanem. Vlasy má špinavě blond, velké výrazné oči a znatelné kruhy pod očima.

Starší David měl naposledy oblečené žlutooranžové tričko s dlouhým rukávem, vpředu s anglickým nápisem a tmavě modré tepláky. Má střiženou ofinu v půli čela. „Oba chlapci jsou bledší pleti," uvedl Matzner. Rodiče odjeli s dětmi vozem Chrysler Voyager zelené barvy s poznávací značkou BA477HU. Policie žádá, aby lidé jakékoliv informace o hledaných volali na linku 158.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud