Pavel unesený v Libyi je mrtvý. Podle zdroje z místa úřady při záchranné akci zaspaly | info.cz

Články odjinud

Pavel unesený v Libyi je mrtvý. Podle zdroje z místa úřady při záchranné akci zaspaly

Čech unesený v Libyi je zřejmě po smrti. Informovala o tom Česká televize s odvoláním na svůj zdroj. Jde o Libyjce s českými kořeny, který se dle svých slov pokoušel uneseného Pavla Hrůzu zachránit. České úřady ale prý jednaly příliš pomalu.

Český občan Pavel Hrůza byl zajat v Libyi v květnu 2015. Čech v zemi pracoval v pozici koordinátora stravování několika ropných společností. Unesen byl spolu s dalšími osmi cizinci na ropném poli Ghaní. Rok zpátky dostala společnost VAOS zprávu, že zajatci jsou naživu a únosci jsou připraveni vyjednávat. Letos v září ale Rakousko uvedlo, že prověřuje informaci o tom, že všichni zajatci byli zavražděni.

Do případu Pavla Hrůzy se údajně zapojil i Nasir Elfeghi, který je napůl Libyjec a po matce Čech a momentálně žije ve Španělsku. Když se o únosu dozvěděl, začal s dalšími Libyjci řešit, jak Čecha osvobodit. „Chtěl jsem pomoci tím, že jsem český občan a zároveň libyjský občan. Unesl ho Islámský stát. Ten, co to měl na starosti, to byl jenom Tunisan, jeden z vysokého vedení Islámského státu. Hodně Tunisanů je v Islámském státu,“ řekl České televizi.

Elfeghi se domnívá, že motivem únosců nemusely být nutně peníze. „Jedna z věcí, co nám řekli, že by chtěli vyjednávat o propuštění nějakých vězňů z Islámského státu z Tripolisu. A já jsem jim řekl, že tam není žádná možnost. Protože to je normální osoba, normální občan, kde nikdo neudělá nic. A že vlády nevyjednávají s teroristy,“ vysvětlil.

Více čtěte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud