Články odjinud

Pilnému nepomohl do sněmovny ani post ministra. Odstoupil z kandidátky, nahradí ho Faltýnek

Pilnému nepomohl do sněmovny ani post ministra. Odstoupil z kandidátky, nahradí ho Faltýnek

Už to vypadalo, že Ivan Pilný se do Poslanecké sněmovny po vládní krizi, která jej katapultovala na post ministra financí po Andreji Babišovi, dostane. Ještě před krizí s ním hnutí ANO už nepočítalo, ale poté, co přijal nabídku na ministra, se znovu objevil na čele stranické kandidátky na Vysočině. Teď je ovšem všechno jinak a Pilný odstoupil z kandidátky z osobních důvodů. 

Nahradí ho zřejmě šéf poslanců hnutí Jaroslav Faltýnek. Krajský předseda ANO na Vysočině poslanec Josef Kott dnes ČTK řekl, že jde o kolektivní rozhodnutí, které respektuje. Způsob vedení volební kampaně to neovlivní, dodal.

Faltýnek jako předseda zemědělského výboru sněmovny má pro Kraj Vysočina podle Kotta velký význam. "Až ho celostátní výbor odsouhlasí, nemám s tím problém. Způsob vedení předvolební kampaně máme připravený a ať bude lídrem kdokoli, bude od nás mít potřebný servis, nic zásadního se pro nás nemění," řekl Kott ČTK.

Známá jména se podle Kotta dosazují na čelná místa kandidátek nejen na Vysočině a nejen v hnutí ANO. Jsou to podle něj vždy osobnosti s přidanou hodnotou, které mohou něco přinést nejen pro daný kraj. "Nechci hodnotit, jestli mi to vyhovuje, nebo ne, je to kolektivní rozhodnutí. Musím respektovat názor většiny," dodal Kott.

 

Články odjinud