Články odjinud

Pilný vyhodil poradce a kritika EET Bláhu. Pátral po tom, proč má obávaná náměstkyně přístup do živých kauz

Pilný vyhodil poradce a kritika EET Bláhu. Pátral po tom, proč má obávaná náměstkyně přístup do živých kauz

Hlasitého odpůrce EET Michala Bláhu najal jako poradce bývalý ministr financí Andrej Babiš. Jeho nástupce Ivan Pilný smlouvu bez uvedení důvodu rozvázal. Informoval o tom server E15.

„S panem ministrem Pilným jsem osobně nikdy nebyl v kontaktu, ta výpověď pro mě byla překvapující. Důvod neznám a mohu tak pouze spekulovat,“ řekl deníku E15 Michal Bláha, který od letošního března spolupracoval bez nároku na odměnu s ministerstvem financí na zefektivnění přístupu k IT zakázkám.

Bláha se podle svých slov snažil na schůzku k Ivanu Pilnému dostat v posledních týdnech dvakrát. Poprvé ho chtěl seznámit s návrhem na množství úspor ve výši stovek milionů, ministr však neměl čas.

Podruhé to bylo minulý týden. „V médiích byla informace o tom, že paní náměstkyně Alena Schillerová má přístup k živým daňovým kauzám na Generálním finančním ředitelství. Požádal jsem ministra, aby prošetřil, jestli se tam neděje něco špatného. Na to jsem žádnou reakci nedostal a týden na to přišla výpověď,“ řekl Bláha, který dopis zveřejnil na Twitteru.

Celý článek si přečtěte na webu E15.

Michal Bláha byl před časem hostem Pavla Štrunce, podívejte se na rozhovor:

Bláha: EET je nelegální a předražený projekt, musí jednat policie a soudy

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud