Pobodal ji šestkrát, najednou vylétly horečky, přestala mluvit, popisuje bratr zemřelé Češky | info.cz

Články odjinud

Pobodal ji šestkrát, najednou vylétly horečky, přestala mluvit, popisuje bratr zemřelé Češky

Věřili, že brzy poletí domů, dovolená v Egyptě ale měla tragický konec. Češka, kterou na pláži v Hurghadě pobodal mladý útočník, na následky zranění zemřela. Její bratr popsal, co rodina prožívá a jak k selhání orgánů, které vedlo k její smrti, došlo.

Lenka se podle rodiny na dovolenou v Egyptě velmi těšila. „Měla to být její vysněná dovolená,“ řekl Aleš C. Mladé frontě Dnes. U moře totiž jeho sestra byla naposledy jako malá s rodiči v Bulharsku.

Během pobytu ale došlo k tragédii. Zrovna odpočívala na pláži, když podle svědků z moře vyplaval muž a vrhl se k ní. „V první chvíli si myslela, že je to masér nebo prodavač, který něco nabízí. Jenže on ji okamžitě bodl,“ popsal okamžik hrůzy Aleš.

První oficiální informace potom hovořily o tom, že má Lenka jen lehčí poranění na noze. Bylo to však jinak. „Utrpěla asi šest bodných a řezných ran v horní polovině těla, na hrudi, krku a zádech,“ popsal Aleš.

Přesto se ale zdálo, že bude brzy schopná převozu v běžném letadle. Už chodila po chodbě, komunikovala s rodinou i personálem. Maminka, která za ní do Egypta přiletěla, se proto v pondělí vrátila zpátky do Česka s vírou, že vše dobře dopadne. Bohužel už svou dceru nikdy neuvidí.

Právě v ten den totiž došlo ke zvratu. „Telefonoval mi synovec (Lenčin syn), že její stav se najednou prudce zhoršil, že má vysokou horečku, že přestala mluvit, že je v kritickém stavu a lékaři ji udržují v umělém spánku,“ uvedl Aleš.

Více na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud