Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Počasí dál trápí řidiče. Pozor na rozbředlý sníh a zmrazky

Počasí dál trápí řidiče. Pozor na rozbředlý sníh a zmrazky

Rozbředlý sníh, zmrazky, sněhové jazyky či ujeté vrstvy sněhu komplikují na konci týdne dopravu po celém území České republiky. Silničáři varují, že kvůli nižším teplotám navíc špatně účinkuje posypová sůl. Řidiči by tak měli jezdit s maximální opatrností. 

Většina komunikací je sjízdných. Pravděpodobně až do oblevy nicméně zůstane pro nákladní dopravu nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo na Liberecku. Silnice se nesolí a nákladní auta mívají na ujetém sněhu problémy, bezpečnější je pro ně v zimě alternativní trasa po silnici 13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Stále zavřená zůstává pro auta nad 12 tun také silnice na Vyškovsku z Podomí do Drnovic, kamiony a nákladní vozy s přívěsem nesmí ani na úsek silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která patří k hlavním tahům na Slovensko.

Ve vyšších polohách mohou dopravu komplikovat sněhové jazyky či závěje, které se tam tvoří kvůli silnějšímu větru. Výstraha platí zvláště pro komunikace ve volném terénu, například na Šumavě, v Českém lese a v okolí Bezvěrova na severu Plzeňska (na hlavním tahu Plzeň - K. Vary). „Sníh je přemrzlý, a tak i slabý vítr ho může na silnici nafoukat,“ upozorňují místní silničáři.

Na zbytky rozbředlého sněhu, které místy hrozí namrzáním, by si měli dát řidiči pozor i na dálnicích. Varování vydali silničáři pro dálnici D8 vedoucí od Prahy přes Lovosice a Ústí nad Labem k hranici s Německem. Opatrnost radí také na D1.

Na silnicích druhých a třetích tříd místy zůstává ujetá vrstva sněhu, někde se tvoří zmrazky a sněhové jazyky. Na Valašsku jsou silnice nižších tříd průjezdné jen se zvýšenou opatrností, navíc na některých místech Zlínského či Olomouckého kraje a na většině míst na Vysočině stále sněží. 

Ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji stále platí výstraha meteorologů před silným mrazem. 

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek