Počasí o prodlouženém víkendu bude nevyzpytatelné: teploty ke 30 stupňům, ale i déšť a silné bouřky | info.cz

Články odjinud

Počasí o prodlouženém víkendu bude nevyzpytatelné: teploty ke 30 stupňům, ale i déšť a silné bouřky

Konec dubna a začátek května se bude nést ve znamení střídání tepla a deště. Zatímco v pátek a sobotu se teploty udrží kolem dvaceti stupňů Celsia, v neděli a pondělí se dočkáme až 28stupňových veder. Zároveň budou prakticky všechny dny hrozit bouřky, přičemž v pondělí na čarodějnice bude hrozba největší. O den později, na 1. máje, se pak ochladí a možnost deště vytrvá. Předpověď pro server Blesk.cz připravila meteoroložka Dagmar Honsová.

Nejchladněji z celého skoro prodlouženého víkendu bude v pátek. Zároveň bude nejslunečněji, byť během dne přechodně nastane oblačno a ráno ojediněle mlhy. Noční teploty mezi 2 až 6 stupni Celsia s přízemními mrazíky, denní mezi 15 až 19 stupni Celsia. Vítr mírný jihovýchodní.

V sobotu bude převážně polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 stupni Celsia, denní skočí na 21 až 25 stupňů Celsia. Mírný jihozápadní vítr. V neděli bude situace podobná. Obloha polojasná s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. Noční teploty 9 až 13 stupňů Celsia, denní 24 až 28 stupňů Celsia. Během dne přechodně čerstvý jižní vítr, později mírný jihozápadní.

Největší možnost bouřek připadá na pondělí. Obloha bude oblačná s místy přeháňkami nebo právě bouřkami. Noční teploty mezi 10 a 14 stupňů Celsia, denní 24 až 28 stupňů Celsia. Vítr v Čechách mírný až čerstvý západní, na zbytku území jihovýchodní až jižní. Úterý přichystá ochlazení a opět možnost bouřek. Bude polojasno až oblačno s možností dešťových přeháněk. Noční teploty v mezích 6 až 10 stupňů Celsia, denní 18 až 22 stupňů Celsia. Slabý jihovýchodní vítr.

Detailní předpověď počasí najdete na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud