Poche si věří: V ČSSD je proti mně jen Zimola, k Zemanovi hledám cestu | info.cz

Články odjinud

Poche si věří: V ČSSD je proti mně jen Zimola, k Zemanovi hledám cestu

O dvou dopisech, které dorazily na Pražský hrad a které se týkaly jeho (ne)jmenování ministrem zahraničí, Miroslav Poche (ČSSD) nevěděl. A to ani od Pražského hradu či premiéra, ani od svého stranického šéfa Jana Hamáčka. Ten opakovaně před novináři tvrdil, že vše bylo v pořádku a jeho pověření do čela Černínského paláce je podle ústavy. Poche v rozhovoru pro Blesk Zprávy také prozradil, že nadále hledá cestu, jak prezidenta Zemana přesvědčit. Hlava státu ale, zdá se, zatím couvat nehodlá.

„Nevěděl jsem o tom. To je věc mezi premiérem, prezidentem a místopředsedou vlády Hamáčkem,“ reagoval Poche na dotaz, zda věděl, že premiér Babiš dalprezidentu Zemanovi, co se týká obsazení postu ministra zahraničí, na výběr. Informaci nedostal ani od předsedy své strany Jana Hamáčka.

„My jsme byli připraveni na to, kdyby pan prezident nejmenoval ministra zahraničí, tak jak se s tou situací vypořádat. Že tak někdo učinil už v předstihu, je překvapující, ale myslím, že se ta situace v dohledné době nějakým způsobem vyřeší,“ doplnil europoslanec, který si od českých problémů odskočil tento týden na jednání do Štrasburku.

Někteří spolustraníci už přitom Pochemu „podrážejí nohy“ výroky o tom, že by měl potlačit své ambice a ze sporu s prezidentem vycouvat. V podobném duchu se vyjádřil například první místopředseda strany Jiří Zimola. Tlak od svých kolegů ale prý Poche necítí. „Kromě pana Zimoly jsem takový ohlas ještě nezaznamenal,“ odmítá.

Poche už dříve prohlásil, že chce prezidenta o svých kvalitách přesvědčit. Organizací české cesty na summit NATO příští týden to ale nebude. Ten už je podle „nechtěného“ kandidáta na ministra zahraničí nalinkován. „Hledám cesty, jak panu prezidentovi ukázat, že nejsem amatérem v zahraniční politice. Zrovna summit NATO spadá pod organizaci Kanceláře prezidenta republiky. Ministerstvo zahraničí jen zastřešuje tu přípravu,“ řekl v rozhovoru a dodal, že poté by měla přijít jeho další schůzka s hlavou státu.

>>> POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU VČETNĚ VIDEA NAJDETE NA WEBU BLESK.CZ <<<

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud