Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podíl studentek technických oborů se od roku 2007 zvýšil o osm procent

Podíl studentek technických oborů se od roku 2007 zvýšil o osm procent

Na vysokých školách roste podíl žen mezi studenty technických oborů. Od roku 2007 se zvedl asi o osm procentních bodů a loni se přiblížil k jedné třetině. Nárůst podílu studentek je v technických vědách největší ze všech oborů. Důvodem je ale spíš pokles počtu mužů, kteří techniku studují, než větší zájem žen o tyto obory. Vyplývá to ze statistik ministerstva školství. Podle nich je ve většině vysokoškolských oborů nadpoloviční zastoupení žen.

Zatímco před jedenácti roky studovalo technické vědy na vysokých školách v ČR 82.269 studentů, loni to bylo přibližně o 16.900 lidí méně. V důsledku demografického vývoje klesá od roku 2010 i celkový počet posluchačů vysokých škol. V technických oborech byl úbytek největší, i když společně s ekonomickými vědami zůstávají jednoznačně nejoblíbenějšími. Loni bylo do technických oborů zapsáno zhruba 21,85 procenta všech studentů a do ekonomických 20,25 procenta.

Počet vysokoškolaček na technických fakultách se navzdory celkovému poklesu studentů od roku 2007 příliš nezměnil. Zatímco před 11 roky jich bylo 20.451, minulý rok o 547 víc. Mužů studovalo techniku před 11 lety 61.818 a loni o 17.354 méně. Podíl studentek se zde tak zvýšil z přibližně 24 procent na loňských 32,13 procenta všech posluchačů.

Například podle vedoucího katedry řídicí techniky z elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického v Praze Michaela Šebka má ale Česko v zastoupení žen v technických oborech stále co dohánět. V některých státech západní a severní Evropy je podíl vysokoškolaček s technickým vzděláním větší i o desítky procent, řekl ČTK. Jeho katedra se proto snaží přilákat dívky ke studiu na různých akcích a soutěžích, které organizuje. Podobně to dělají i další technicky zaměřená pracoviště.

Vysoké školy absolvuje v posledních dvou desetiletích víc žen než mužů. Minulý rok tvořily přibližně 60 procent všech absolventů. Průzkumy nicméně zároveň ukazují, že ženy jsou stále málo uznávané v tradičně mužských profesích, a to zejména u manuálních a technicky zaměřených povoláních. Platy žen jsou v průměru přibližně o pětinu nižší než výdělky mužů.

Muži mají ve studiu na vysokých školách početní převahu vedle technických oborů pouze v přírodních vědách, kde jejich podíl činí kolem 57 procent. I zde ale zastoupení studentek mezi roky 2007 a 2017 mírně narostlo, a to o necelý procentní bod.

Například na pedagogických fakultách se podíl žen zvýšil ve srovnání s rokem 2007 o pět procentních bodů na 82,77 procenta. Studentek přibylo také v zemědělských a veterinárních oborech a uměleckých oborech.

Naopak menší podíl žen oproti dřívějšku mají nyní ekonomické obory, kde jich ubyly zhruba dva procentní body. Humanitní obory zaznamenaly pokles zastoupení posluchaček asi o půl procentního bodu. Podobně klesl v posledním desetiletí i podíl studentek zdravotnických oborů a práv.

Ve všech těchto oborech jsou ženy v nadpoloviční většině. V naukách o zemědělství, lesnictví a veterinářství tvoří kolem 60 procent všech studentů, v ekonomických oborech asi 58 procent a ve společenských vědách přibližně 64,6 procenta. V lékařských oborech bylo loni asi 71,32 procenta studentek a na právech 53,17 procenta.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1