Policajt nebo rošťák? Šlachtovi hrozí trestní stíhání | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policajt nebo rošťák? Šlachtovi hrozí trestní stíhání

Policajt nebo rošťák? Šlachtovi hrozí trestní stíhání

Bývalý šéf elitního protimafiánského útvaru (ÚOOZ) Robert Šlachta by mohl být brzy stíhán. Zhruba tři čtvrtě roku poté, co odešel na protest proti policejní reorganizaci do civilu a následně se stal náměstkem celní správy, vedení policie tlačí na to, aby byl stíhán kvůli údajně neoprávněným jízdám služebním vozem. Píše o tom dnešní vydání deníku Právo.

Šlachta po oznámení své rezignace čerpal dovolenou, ale nadále používal služební vůz Škoda Superb. Podle vedení policie tak způsobil policii škodu a dopustil se přečinu porušení služební povinnosti příslušníka bezpečnostního sboru. Policejní inspekce se celým případem začala zabývat, ale státní zástupce z pražského městského zastupitelství celý případ odložil. Postih by byl prý neadekvátní.

„Za předpokladu, že neoprávněné použití služebního dopravního prostředku bylo prokázáno, jedná se tedy o zneužití majetku ve vlastnictví České republiky osobou ve vysoké řídící funkci policie a byla způsobena škoda, což jsou okolnosti, které společenskou škodlivost významně zvyšují,“ cituje Právo stížnost vedení policie.

Šlachta obvinění odmítá. O stížnosti nyní rozhodne pražské vrchní zastupitelství vedené Lenkou Bradáčovou. Ta ovšem na otázky Práva odmítla odpovědět. Pokud by se obvinění prokázalo a Šlachta byl obviněn, hrozilo by mu až tříleté vězení.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.