Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policajt nebo rošťák? Šlachtovi hrozí trestní stíhání

Policajt nebo rošťák? Šlachtovi hrozí trestní stíhání

Bývalý šéf elitního protimafiánského útvaru (ÚOOZ) Robert Šlachta by mohl být brzy stíhán. Zhruba tři čtvrtě roku poté, co odešel na protest proti policejní reorganizaci do civilu a následně se stal náměstkem celní správy, vedení policie tlačí na to, aby byl stíhán kvůli údajně neoprávněným jízdám služebním vozem. Píše o tom dnešní vydání deníku Právo.

Šlachta po oznámení své rezignace čerpal dovolenou, ale nadále používal služební vůz Škoda Superb. Podle vedení policie tak způsobil policii škodu a dopustil se přečinu porušení služební povinnosti příslušníka bezpečnostního sboru. Policejní inspekce se celým případem začala zabývat, ale státní zástupce z pražského městského zastupitelství celý případ odložil. Postih by byl prý neadekvátní.

„Za předpokladu, že neoprávněné použití služebního dopravního prostředku bylo prokázáno, jedná se tedy o zneužití majetku ve vlastnictví České republiky osobou ve vysoké řídící funkci policie a byla způsobena škoda, což jsou okolnosti, které společenskou škodlivost významně zvyšují,“ cituje Právo stížnost vedení policie.

Šlachta obvinění odmítá. O stížnosti nyní rozhodne pražské vrchní zastupitelství vedené Lenkou Bradáčovou. Ta ovšem na otázky Práva odmítla odpovědět. Pokud by se obvinění prokázalo a Šlachta byl obviněn, hrozilo by mu až tříleté vězení.