Policejnímu prezidentovi Tuhému vyhrožují, musí ho chránit bodyguardi. Boj uvnitř policie? | info.cz

Články odjinud

Policejnímu prezidentovi Tuhému vyhrožují, musí ho chránit bodyguardi. Boj uvnitř policie?

Policejní prezident Tomáš Tuhý má od úterý ochranku, podle informací Mladé fronty Dnes kvůli výhrůžkám. Neznámí pachatelé mu údajně vyhrožují ublížením na zdraví, informoval dnes server iDNES.cz. Policejní prezidium případ nechtělo blíže komentovat. Pouze uvedlo, že policie má ze zákona povinnost zabývat se jakýmkoliv podezřením ze spáchání protiprávního jednání, o němž se dozví.

„Jednotlivé kroky ale standardně nesdělujeme a jinak tomu nebude ani v tomto případě. Stejně tak z taktických a bezpečnostních důvodů nekomentujeme jednotlivá opatření,“ sdělila ČTK Iveta Martínková z policejního prezidia.

 

Kdo Tuhému vyhrožuje, není jasné, Tuhý se podle MfD k výhrůžkám odmítl vyjádřit. Policisté, kteří již případ vyšetřují, jej však podle zdrojů deníku z policejního prezidia dávají do souvislosti mimo jiné s bojem některých funkcionářů uvnitř policie, zejména s nedávnou policejní reorganizací.

Boje uvnitř policie

Veřejně Tuhého kvůli reorganizaci nařkl z "brutálního" úniku informací Jiří Komárek, bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který po reorganizaci zanikl, připomněla MfD. Komárka v únoru obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle inspekce bývalý policista porušil povinnosti mlčenlivosti a nestranného jednání. Komárkovi za to hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

 

Tento týden Vrchní státní zastupitelství v Praze oznámilo, že odložilo trestní oznámení poslanců na žalobce Petra Šeredu kvůli úniku informací o vyšetřování policejního prezidenta. Podle žalobců Šereda nespáchal trestný čin.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud