Policejnímu prezidentovi Tuhému vyhrožují, musí ho chránit bodyguardi. Boj uvnitř policie? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policejnímu prezidentovi Tuhému vyhrožují, musí ho chránit bodyguardi. Boj uvnitř policie?

Policejnímu prezidentovi Tuhému vyhrožují, musí ho chránit bodyguardi. Boj uvnitř policie?

Policejní prezident Tomáš Tuhý má od úterý ochranku, podle informací Mladé fronty Dnes kvůli výhrůžkám. Neznámí pachatelé mu údajně vyhrožují ublížením na zdraví, informoval dnes server iDNES.cz. Policejní prezidium případ nechtělo blíže komentovat. Pouze uvedlo, že policie má ze zákona povinnost zabývat se jakýmkoliv podezřením ze spáchání protiprávního jednání, o němž se dozví.

„Jednotlivé kroky ale standardně nesdělujeme a jinak tomu nebude ani v tomto případě. Stejně tak z taktických a bezpečnostních důvodů nekomentujeme jednotlivá opatření,“ sdělila ČTK Iveta Martínková z policejního prezidia.

 

Kdo Tuhému vyhrožuje, není jasné, Tuhý se podle MfD k výhrůžkám odmítl vyjádřit. Policisté, kteří již případ vyšetřují, jej však podle zdrojů deníku z policejního prezidia dávají do souvislosti mimo jiné s bojem některých funkcionářů uvnitř policie, zejména s nedávnou policejní reorganizací.

Boje uvnitř policie

Veřejně Tuhého kvůli reorganizaci nařkl z "brutálního" úniku informací Jiří Komárek, bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který po reorganizaci zanikl, připomněla MfD. Komárka v únoru obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle inspekce bývalý policista porušil povinnosti mlčenlivosti a nestranného jednání. Komárkovi za to hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

 

Tento týden Vrchní státní zastupitelství v Praze oznámilo, že odložilo trestní oznámení poslanců na žalobce Petra Šeredu kvůli úniku informací o vyšetřování policejního prezidenta. Podle žalobců Šereda nespáchal trestný čin.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.