Články odjinud

Policie hledá vlivného sociálního demokrata Petříka. V neděli odešel z domu a od té doby se o něm neví

Policie hledá vlivného sociálního demokrata Petříka. V neděli odešel z domu a od té doby se o něm neví

Vlivný člen olomoucké ČSSD Miroslav Petřík zmizel a policie po něm vyhlásila pátrání. Nezvěstný je už od neděle, kdy odešel ze svého bydliště. Jak připomíná server iDnes.cz, Petřík je matadorem olomoucké politiky a jedním z důležitých mužů tamní ČSSD.

"Pohřešovaný byl naposled spatřen v neděli 6. května. Z místa bydliště odešel neznámo kam a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu," uvedla. Pohřešovaný Miroslav Petřík má střední postavu a modré oči. Vlasy má krátké, rovné a šedé, uprostřed česané na pěšinku. Muž nosí bradku. "K popisu oblečení v době jeho odchodu nemáme žádné bližší informace," dodala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Petřík se po komunálních volbách v roce 2014 stal olomouckým zastupitelem a neuvolněným členem městské rady. V komunálních volbách kandidoval za ČSSD, které je dlouholetým členem a je čtyřkou na kandidátce pro komunální volby.

Lidé, kteří pohřešovaného muže někde viděli nebo vědí, kde se zdržuje, mají podle Urbánkové ihned kontaktovat nejbližší policejní služebnu nebo zavolat na linku 158.

 

Články odjinud