Policie má nové důkazy o podvodníkovi, kterému naletěl i zesnulý europoslanec Ransdorf | info.cz

Články odjinud

Policie má nové důkazy o podvodníkovi, kterému naletěl i zesnulý europoslanec Ransdorf

Policie se opět zajímá o Vladimíra Huňka, kvůli němuž byl v roce 2015 zatčen v bance ve švýcarském Curychu tehdejší komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Údajný dědic konta s miliony eur se měl ve stejné době pokusit vylákat půjčku ze svých známých z Berounska, informoval sever iRozhlas.cz.

Huněk měl na konci roku 2015 požádat svoji známou Julii Hábovou o půlmilionovou půjčku. Tvrdil jí, že potřebuje odblokovat zděděné konto ve Švýcarsku a peníze jí poté vrátí. Jenže Hábová se na rozdíl od zesnulého europoslance Ransdorfa nenechala nachytat a Huňkovi odmítla pomoct. Na internetu totiž našla stížnosti lidí, kteří údajně už Huňkovi na stejný příběh o pohádkovém dědictví naletěli a nedostali nic.

Hábová vše rovněž nahlásila na policii, která ale po roce vyšetřování odložila. Podle serveru iRozhlas.cz se ale objevily nové důkazy a vyšetřování bylo obnoveno. „V případu byla vyžádána mezinárodní právní pomoc v Rakousku a ve Švýcarsku. Na základě nových důkazů a skutečností je v něm pokračováno. S ohledem na pokračování nemůžeme sdělit podrobnější informace,“ potvrdila serveru mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Huněk už dříve podezření z podvodů odmítl. Pokud by se prokázala jeho vina, mohl by skončit ve vězení. 

Huňkovi nalétl i tehdejší komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Švýcarští policisté ho zadrželi spolu se třemi Slováky v prosinci 2015 v curyšské bance, když se na Huňkův popud pokoušeli dostat ke kontu s několika miliardami eur. Europoslance tehdy obvinili z falšování dokumentů a tři dny drželi v cele. 

Ransdorf, který v souvislosti s případem pozastavil členství v levicové frakci Evropského parlamentu, odmítal, že by se dopustil čehokoli nezákonného. S bankou chtěl prý jen navázat komunikaci. Švýcarská prokuratura následně trestní řízení zastavila. Ransdorf náhle zemřel loni v lednu ve věku 62 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud