Policie potvrdila sebevražednou hru v Česku: První obětí Modré velryby je údajně 14letá dívka | info.cz

Články odjinud

Policie potvrdila sebevražednou hru v Česku: První obětí Modré velryby je údajně 14letá dívka

Modrá velryba – název původně ruské hry ze sociálních sítí se v posledních dnech skloňuje i mezi Čechy až příliš často. Policie ve čtvrtek potvrdila, že se jim podařilo hru zachytit i u nás. Celou věc rozsáhle řeší veřejnost a média. Youtuber Kuře přišel s informací, že už se objevila i první oběť – má jí být jeho kamarádka Dominika.

Padesát dní a padesát úkolů - posledním z nich je sebevražda. Tak se ve zkratce dá popsat velice populární ale také extrémně nebezpečná hra zvaná Modrá velryba. Poprvé se objevila loni v Rusku, zde kvůli ní ukončilo svůj život již asi 130 teenagerů. Své oběti již má mít i na Slovensku.

Ve čtvrtek česká policie potvrdila, že hra se objevila už i u nás. „Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež. V současné době konáme především preventivní kroky. Dále prověřujeme, zda s touto hrou mají nějakou spojitost podezřelá úmrtí dětí, která se v poslední době udála," uvedla mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.

Vše o senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

Celou věc už řeší lidé po sociálních sítích i média. Spekuluje se, zda o Modrou velrybu nešlo i v případě tragické smrti dvou mladých dívek u Mlékojed. Veroniku Z. a Růženu C. tu na železničním přejezdu srazil vlak. Podle svědka se dívky vzaly za ruce a šly vlaku naproti.

První českou údajnou oběť hry prozradil youtuber, který si říká Kuře. Má jí být jeho kamarádka, kterou server TN.cz identifikoval jako 14letou Dominiku. „Kamarádka se do toho zapojila před několika dny," prozradil ve svém videu ze středy.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesku

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud