Policie požádala sněmovnu o vydání komunisty Ondráčka | info.cz

Články odjinud

Policie požádala sněmovnu o vydání komunisty Ondráčka

Do sněmovny dorazila policejní žádost o vydání Zdeňka Ondráčky (KSČM) k trestnímu stíhání. Informaci přinesla Česká televize. Podle deníku Právo se žádost týká prezidentského kandidáta Michala Horáčka, který na Ondráčka podal trestní oznámení kvůli tomu, že ho označil za veksláka. „Nebudu se k tomu vyjadřovat, o žádosti nic nevím, počkám si na soud,“ řekl Právu Ondráček.

„Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař. Takový člověk je mi ukradený. Jeho výlevy moudrostí nevyhledávám, ale dostávají se ke mně a pak na některé reaguji,“ prohlásil loni v prosinci Ondráček.

Textař a prezidentský kandidát Horáček se proti poslancovým tvrzením ohradil a podal na něj zkraje roku trestní oznámení. Podle deníku Právo byl Ondráček na policii předvolán už v květnu, odmítl ale vypovídat a policisté případ odložili. Žalobce ale případ podle deníku vrátil policii, která se proto nyní obrátila na mandátový a imunitní výbor sněmovny.

„Žádost dorazila, ve 14.10 minut byla převzata mandátovým a imunitním výborem, je to žádost obvodního oddělení  policie v Praze,“ potvrdil informaci České televizi místopředseda KSČM a předseda výboru Stanislav Grospič.

Imunitní výbor nyní stanoví termín, kdy se bude žádostí zabývat. O vydání Ondráčka však rozhodne hlasováním Sněmovna, rozhodnutí výboru je pro poslance pouze doporučující. Grospič ČTK uvedl, že výbor by se měl sejít ještě před 10. zářím, kdy začne řádná říjnová schůze Sněmovny. 

Zprávu od policie zatím Horáček nedostal. „Pouze jsem byl předvolán jako svědek a vypovídal do protokolu,“ sdělil ČTK. „Tento krok Policie ČR, týká-li se mého trestního oznámení, ve mně posiluje víru, že žijeme v právním státě,“ doplnil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud