Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie rozkryla síť pašeráků. Do příbramské věznice pronášeli drogy i v tělních dutinách

Policie rozkryla síť pašeráků. Do příbramské věznice pronášeli drogy i v tělních dutinách

Policisté letos podnikli už třetí a zatím největší razii kvůli pašování drog do příbramské věznice. Jejím výsledkem je 22 obviněných, z toho 12 vězňů. Hrozí jim až desetileté vězení, sdělila dnes mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Při předchozích dvou zátazích kriminalisté obvinili 17 a 21 lidí.

Poslední akce se uskutečnila v úterý. Policisté ve spolupráci s vězeňskou službou zadrželi 22 lidí ve věku 21 až 63 let, kromě vězňů šlo o jejich příbuzné, kamarády a známé. Podle Schindlové pašovali do bytízské věznice léčiva, pervitin a marihuanu. Při šesti domovních prohlídkách policisté zabavili varnu, léky, konopí a injekční stříkačky.

Pět hlavních organizátorů z řad vězňů úkolovalo podle mluvčí ostatní členy skupiny, kteří na svobodě nelegálně obstarávali návykové látky. Předávali je odsouzeným na venkovním pracovišti. Vězni je poté pronášeli dovnitř, například v tělních dutinách.

„Drogy užili pro vlastní potřebu nebo je distribuovali mezi ostatní vězně, z prodeje měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák a kávu," uvedla Schindlová. V jednom případě pracovníci věznice také zadrželi poštovní zásilku se stovkou tlumicích léků.