Policie začala rozesílat obvinění v kauze Čapí hnízdo. Dopis může přijít i Babišovým příbuzným | info.cz

Články odjinud

Policie začala rozesílat obvinění v kauze Čapí hnízdo. Dopis může přijít i Babišovým příbuzným

Policie v těchto dnech rozesílá obvinění aktérům kauzy Čapí hnízdo. Informoval o tom server Neovlivní.cz. Policisté tak činí dvacet dní poté, co Poslanecká sněmovna kvůli stejnému případu zbavila imunity předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka.

Policie i státní zástupci odmítají věc komentovat, takže zatím není zřejmé, kdo už obvinění dostal. K případu se nechtějí vyjadřovat ani Babiš s Faltýnkem.

Obvinění by se kromě nich mohlo týkat také Babišovy manželky Moniky, dětí z prvního manželství Adriany a Andreje a švagra Martina Herodese. Babiš je loni označil za utajené vlastníky Čapího hnízda v době, kdy nepatřilo Agrofertu.

Vyšetřovatelé se domnívají, že změna vlastnictví byla jen účelovým prostředkem, jak dosáhnout na evropskou dotaci ve výši 50 milionů korun. Ta byla určena malým a středním podnikům, tudíž by na ni Agrofert neměl nárok. Po skončení platnosti dotačních podmínek se Čapí hnízdo vrátilo zpět do Agrofertu.

„Všichni kupující věděli, že se jedná o formální a fiktivní převod akcií, a že žádné akcie ve skutečnosti nekoupili, ani je nepřevzali,” uvedla policie v dokumentech, které předala poslancům spolu se žádostí o vydání Babiše a Faltýnka.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud