Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poliklinika, školní hřiště i nová expozice zoo. Víme, kam půjdou peníze z loňského přebytku Prahy

Poliklinika, školní hřiště i nová expozice zoo. Víme, kam půjdou peníze z loňského přebytku Prahy

Necelé tři miliardy korun rozdělí Praha ze svého loňského přebytku. Na provoz vyčlení 290 milionů korun, na nové investice 2,5 miliardy. Příspěvek by měla dostat například ZOO, rekonstruovat se budou některá sportoviště a značná suma půjde i na školství.

Praha se rozhodla podpořit více než stovku projektů napříč městskými částmi. Největší objem peněz (868,4 milionu) půjde na školství a sport, další významnou sumu (465,7 milionu) dostane oblast sociální a zdravotní.

„Významným příkladem využití těchto prostředků je vytvoření rezervy na aktuální řešení havarijního stavu sportovišť a škol, na dostavbu objektu polikliniky Modřany. Máme také připravený projekt na revitalizaci náplavek za 80 mil. Kč,“ vysvětluje náměstkyně primátorky Eva Kislingerová.

Část peněz dostane i pražská ZOO. Ta pro návštěvníky chystá některá vylepšení. Injekce v podobě 20 milionů půjde například na novou expozici exotických ptáků se vzácnými papoušky. Do plánů magistrátů patří též vybudování nového Pražského centra současného umění na Praze 9 za 100 miliónů Kč.

Také letos hospodaří hlavní město s přebytkem. Ten v prvním čtvrtletí činil 3,4 miliardy korun. Podle magistrátu za ním stojí vyšší příjmy zejména v oblasti daní.