„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným

Prezident Miloš Zeman stovkám hostů z řad jeho podporovatelů na Pražském hradě oznámil, že bude znovu kandidovat na funkci prezidenta republiky. Oficiálně to řekne až v pátek. Přečtěte si, co na Hradě směrem k pozvaným zaznělo.

Rozhodnutí prezidenta Zemana si přišlo na Hrad vyslechnout na tisíc lidí – členové vlády, jeho političtí souputníci i osobnosti ze světa byznysu a umění.

Zeman na úvod akce řekl, že zájem o Rusalku, ze které zazněla árie, stoupá, protože před čtyřmi lety přišlo na oslavu 200 lidí, loni 900 a dnes podle jeho informací 1000. Ohlásil, že přídavek zajistí sám. „Máte právo slyšet ho jako první,“ naznačil co řekne.

Po osmé hodině v projevu uvedl, že politická prohlášení by neměla být obalována a „měla by zaznít jako výstřel z děla“. „Proto vám oznamují, že jsem se rozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta,“ řekl Zeman zaplněnému sálu.

V narážce na páteční tiskovou konferenci pak žertem mluvil o tom, že chtěl hosty požádat, aby o jeho rozhodnutí neříkali novinářům. „Jste svobodní lidé a já nemám právo vámi manipulovat,“ zvrhl pak vlastní úvahu. Obdobně mluvil ohledně podpisů, které bude pro svoji kandidaturu potřebovat sehnat.

Své vystoupení Zeman uzavřel - jak sám řekl – jednou provokací. Řekl, že si přeje, aby spolu s jeho podporovateli „vyhráli dalších pět let s vlastním rozumem, vlastním svědomím a vlastní sebeúctou“.

„Nepřál bych si, abychom byli poraženi těmi, kdo nedokáží říci svůj vlastní názor. Zahalují se do politické korektnosti, která neznamená nic jiného než fráze, a mají charisma lahve od okurek. Snažme se vážit svobody, včetně svobody těch, kdo mají jiný názor, než máme my. Nevažme si těch, kdo žádný názor nemají,“ uzavřel Zeman.

 

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.