Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným

Prezident Miloš Zeman stovkám hostů z řad jeho podporovatelů na Pražském hradě oznámil, že bude znovu kandidovat na funkci prezidenta republiky. Oficiálně to řekne až v pátek. Přečtěte si, co na Hradě směrem k pozvaným zaznělo.

Rozhodnutí prezidenta Zemana si přišlo na Hrad vyslechnout na tisíc lidí – členové vlády, jeho političtí souputníci i osobnosti ze světa byznysu a umění.

Zeman na úvod akce řekl, že zájem o Rusalku, ze které zazněla árie, stoupá, protože před čtyřmi lety přišlo na oslavu 200 lidí, loni 900 a dnes podle jeho informací 1000. Ohlásil, že přídavek zajistí sám. „Máte právo slyšet ho jako první,“ naznačil co řekne.

Po osmé hodině v projevu uvedl, že politická prohlášení by neměla být obalována a „měla by zaznít jako výstřel z děla“. „Proto vám oznamují, že jsem se rozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta,“ řekl Zeman zaplněnému sálu.

V narážce na páteční tiskovou konferenci pak žertem mluvil o tom, že chtěl hosty požádat, aby o jeho rozhodnutí neříkali novinářům. „Jste svobodní lidé a já nemám právo vámi manipulovat,“ zvrhl pak vlastní úvahu. Obdobně mluvil ohledně podpisů, které bude pro svoji kandidaturu potřebovat sehnat.

Své vystoupení Zeman uzavřel - jak sám řekl – jednou provokací. Řekl, že si přeje, aby spolu s jeho podporovateli „vyhráli dalších pět let s vlastním rozumem, vlastním svědomím a vlastní sebeúctou“.

„Nepřál bych si, abychom byli poraženi těmi, kdo nedokáží říci svůj vlastní názor. Zahalují se do politické korektnosti, která neznamená nic jiného než fráze, a mají charisma lahve od okurek. Snažme se vážit svobody, včetně svobody těch, kdo mají jiný názor, než máme my. Nevažme si těch, kdo žádný názor nemají,“ uzavřel Zeman.