Popadané stromy, poškozené střechy i domácnosti bez proudu. Českem se přehnala vichřice | info.cz

Články odjinud

Popadané stromy, poškozené střechy i domácnosti bez proudu. Českem se přehnala vichřice

Česko potrápil silný vítr. Hasiči po celé republice museli vyjíždět k desítkám událostí, zejména popadaným stromům a větvím. Vítr ale také poškodil střechy a elektrická vedení. 

Ve čtvrtek od 18:00 do 22:00 hasiči v Jihomoravském kraji v souvislosti se silným větrem evidovali 27 výjezdů, z toho desítku jich měli na Brněnsku a stejný počet na Blanensku. Třikrát zasahovali v Brně. „Na Blanensku spadla silná větev na střechu restaurace a dráty elektrického vedení. Větev hasiči odstranili pomocí řetězové pily a výškové techniky,“ uvedl mluvčí. Do Valtic na Břeclavsku zase vyrážela tamní dobrovolná jednotka a profesionální jednotka z Břeclavi k zajištění velkého párty stanu.

Silný vítr večer potrápil i další regiony, například v Olomouckém kraji hasiči evidují přes 40 výjezdů. Přes tři desítky výjezdů evidovali hasiči v Libereckém kraji. Středočeští hasiči vyjížděli ve čtvrtek kvůli větru k více než sto událostem.

V Ústeckém kraji popadané trakční vedení zastavilo provoz na železniční trati mezi Trmicemi a Řehlovicemi, omezení provozu potrvá dnes celé dopoledne. V úseku nahradily vlaky autobusy, informují České dráhy (ČD).

ČEZ zaznamenal kvůli silnému větru poruchy na vysokém i nízkém napětí především na Děčínsku a Ústecku. Podle mluvčí Soni Holingerové se situace přes noc uklidnila a společnosti se povedlo odstranit asi dvě třetiny poruch. „Předpokládáme, že se nám většinu poruch podaří odstranit dnes, nicméně s nastávajícím víkendem mohou přibývat nová hlášení poruch, když se lidé bude vydávat na kontrolu svých rekreačních objektů,“ uvedla Holingerová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud