Posila pro TOP 09: Marketingový expert Horák chce do komunálních voleb na její kandidátku | info.cz

Články odjinud

Posila pro TOP 09: Marketingový expert Horák chce do komunálních voleb na její kandidátku

Marketingový expert Jakub Horák, který pomohl Pirátské straně v cestě do Sněmovny, sám vstupuje do politiky. V podzimních komunálních volbách bude kandidovat jako nezávislý na kandidátce TOP 09. „Mluvil jsem o tom s předsedou strany Jiřím Pospíšilem,“ potvrdil Horák pro INFO.CZ.

Na svém facebookovém účtu uvedl, že za jeho rozhodnutí může včerejší inaugurační řeč prezidenta Miloše Zemana, které ho „oslovila“. Reakce strany na jeho návrh je podle jeho slov pozitivní. „Jiří Pospíšil to uvítal s tím, že topka je otevřená nová lidem s podobnými hodnotami,“ popisuje Horák. To pro INFO.CZ potvrdil i sám Pospíšil.

O konkrétním místě kandidatury bude s partají, jejíž členové odešli ve čtvrtek na protest proti Zemanově projevu ze sálu, jednat. „Obzvlášť v komunálních volbách nestačí jako důvod ke kandidatuře jen zastávat stejné politické postoje, ale člověk by měl i jasně vědět, co chce a co dokáže nabídnout svému městu a lidem, kteří v něm žijí,“ domnívá se marketingový specialista.

Podle Pospíšila připadá v úvahu s největší pravděpodobností některý pražský okrsek. „Jsem velmi rád za rozhodnutí Jakuba Horáka. Dokazuje, že TOP 09 je atraktivní pro zajímavé osobnosti,“ popisuje předseda strany. Marketingový expert podle něj partaji pomůže i v rámci své profese s kampaní. „Jsem rád, že se bude na kampani podílet jako srdcař,“ říká Pospíšil.

Do posledních dvou voleb zasáhl Horák právě ze svého profesního hlediska. Před parlamentními volbami se podílel na kampani Pirátské strany. Ta na podzim skončila na třetím místě s necelými jedenácti procent hlasů. V dolní komoře získala dvacet dva křesel. V prezidentských volbách pak pomáhal bývalému premiérovi Mirkovi Topolánkovi.

Dění v Česku pravidelně glosuje i na sociálních sítích. Na Facebooku ho sleduje více jak 22 tisíc lidí.

Horák přitom není jediným marketingovým specialistou, který se chce aktivně zapojit do politiky. Před časem ohlásil na sociálních sítích podobný záměr Martin Jaroš. Své facebookové přátelé na začátku únoru vyzval, aby mu pomohli vybrat, se kterou stranou se spojit. Na výběr dal TOP 09 a Piráty.

Rozhovor s Martinem Jarošem ze štábu Jiřího Drahoše autor: INFO.CZ

TOP 09 v tomto týdnu také podepsala memorandum o spolupráci se STAN. Pro komunální volby v Praze chtějí sestavit společnou kandidátku. Konkrétně by mělo jít o formu koalice. Lídra by měli představit na začátku dubna. Projekt je podle Pospíšila otevřen i nezávislým odborníkům a dalším politickým stranám. Základem je ale TOP 09 a STAN. Partaje už spolu dříve spolupracovaly na půdě sněmovny, to ale skončilo ne příliš úspěšně.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud