Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poslanecký klub ČSSD bude dnes řešit vyjednávání o vládě i Hamáčkovu návštěvu u prezidenta

Poslanecký klub ČSSD bude dnes řešit vyjednávání o vládě i Hamáčkovu návštěvu u prezidenta

Poslanecký klub ČSSD dnes večer probere aktuální dění kolem vyjednávání o vládě, ale i informace z dnešní schůzky předsedy sociálních demokratů Jana Hamáčka s prezidentem Milošem Zemanem.

ANO v pondělí nabídlo ČSSD podmínky, za kterých by se mohla obnovit koaliční vyjednávání. Oba subjekty se domluvily, že je veřejně nebudou komentovat až do pátečního zasedání grémia a předsednictva sociální demokracie. Užší vedení ČSSD by při nich mělo rozhodnout, zda k jednacímu stolu s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) znovu zasednout.

Situací se bude večer zabývat poslanecký klub ČSSD. "Budeme řešit veškeré aktuální dění, dnes jde pan předseda k prezidentovi, takže budeme znát i jeho názor na situaci," uvedl Onderka. Jak otevřeně se bude probírat nabídka ANO, bude záležet na Hamáčkovi, dodal. Podle něj nadále platí, že by se přesné formulace mělo dozvědět předsednictvo v pátek v 15:00.

Při úterním jednání poslaneckého klubu podle něj zákonodárci ČSSD vzali na vědomí, že nejdříve dostane informace vedení sociální demokracie. "Jsem stará škola, když dám slib, snažím se ho dodržet se vším všudy. Neuslyšíte ode mě spekulace ohledně jednání a jejich nabídky," uvedl. Odmítl, že by mezi pondělní nabídkou a pátečním jednáním předsednictva byl příliš velký časový prostor. V kontextu půlročního čekání Česka na vládu s důvěrou jde podle něj o marginálii.

Názory v klubu ČSSD na spolupráci s ANO jsou podle Onderky více méně podobné, jako byly před týdnem či měsícem. "Převládne většinový názor a uvidíme, jaký bude," řekl. První jednání ANO a ČSSD zkrachovala před dvěma týdny na personálních otázkách. Konec vyjednávání jednomyslně potvrdilo předsednictvo ČSSD a jednoznačným hlasováním také sjezd strany.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1