Články odjinud

Potvrzeno: Malou na spravedlnosti nahradí Kněžínek, prezident ho jmenuje ještě dnes

Potvrzeno: Malou na spravedlnosti nahradí Kněžínek, prezident ho jmenuje ještě dnes

Prezident Miloš Zeman přijal rezignaci ministryně spravedlnosti Taťány Malé z hnutí ANO. Hrad spolu s tím potvrdil, že do čela resortu jmenuje dosavadního místopředsedu Legislativní rady vlády Jana Kněžínka. Prezident se s ním setká a pověří ho vedením resortu dnes o půl páté odpoledne.

Premiér Andrej Babiš odpoledne uvedl, že Kněžínka nominoval na základě jeho profesionálních kvalit.

Devětatřicetiletý Kněžínek pracuje na úřadu vlády a je znalcem ústavního práva. Před třemi lety ho vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovala takzvaným prošetřovatelem, který měl vyšetřovat protiprávní jednání členů vlády nebo dalších vysoce postavených činitelů.

"Doufám, že bude mít vše v pořádku a nebude žádná kampaň," uvedl Babiš s odkazem na rezignaci Taťány Malé (ANO), která v pondělí funkci složila kvůli pochybnostem o originalitě svých diplomových prací. Na dotaz, zda Kněžínek bude ministrem "natrvalo", nebo pouze dočasně uvedl, že to se uvidí.

Rezignaci ministryně Taťány Malé (ANO) odeslal Babiš teprve dnes – den před hlasováním o důvěře vládě ve sněmovně – na Hrad spolu s návrhem jejího nástupce. Ráno před zasedáním kabinetu o svém rozhodnutí informoval předsedu koaliční ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka. Ten novinářům řekl, že do nominací na místa ve vládě, která spravuje ANO, ČSSD nechce hovořit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud