Praha má speciální linku pro seniory. Zajistí jim nákupy i psychologickou pomoc | info.cz

Články odjinud

Praha má speciální linku pro seniory. Zajistí jim nákupy i psychologickou pomoc

Od víkendu je v provozu nová informační linka 800 160 166 pražského magistrátu, která je určena především pro seniory a další potřebné. Zkušení operátoři tu poskytnou volajícím nejen pomoc s dovážkou nákupu potravin či hygienických potřeb až domů, ale nově zajistí i psychologickou pomoc. 

Pomoc v terénu poskytnou pražským seniorům dobrovolníci z řad Červeného kříže, skautů, Života 90 a další, kteří se zaregistrují přes web www.PomahamePraze.cz. Každý z dobrovolníků, který se do projektu přihlásí, dostane speciální magistrátní kartičku, kterou se v případě potřeby prokáže. Dobrovolníci dostanou také vstupní školení o dodržování hygienických pravidel při styku s občany.

„Chci poděkovat všem zúčastněným, kteří se na vzniku této telefonní linky se všemi jejími službami podíleli,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček. „Nečekáme na to, s čím přijde vláda, jednáme sami. Jsme schopni našim nejohroženějším poskytnout informace, rady, psychologickou pomoc nebo zavážku nákupu a jídla až domů. Za to chci všem, kteří se na tom podílejí, opravdu poděkovat.“

Na provozu linky se kromě již zmíněných dobrovolníků podílejí i firmy Košík a Rohlík, operátory do call centra poskytla společnost Invia.

„Vedle této pomoci seniorům došlo ke zrušení pravidel týkajících se parkování v modrých zónách. Věříme, že toto opatření pomůže zlepšení vzájemné pomoci mezi občany. Řada ze seniorů, kteří jsou nabádáni k tomu, aby zůstali v těchto dnech doma, bydlí právě v rezidenčních zónách. Chceme takto umožnit lepší obslužnost v rámci rodin,“ dodává Hlubuček.

 
 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud