Před dvěma lety se Antonie vrátila z pákistánského zajetí. Teď vystupuje na veřejnosti, novináře ale odmítá | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Před dvěma lety se Antonie vrátila z pákistánského zajetí. Teď vystupuje na veřejnosti, novináře ale odmítá

Před dvěma lety se Antonie vrátila z pákistánského zajetí. Teď vystupuje na veřejnosti, novináře ale odmítá

Antonie Chrástecká (29) je jedna z dívek, které byly unesené neznámými ozbrojenci v roce 2013 v Pákistánu. Spolu s kamarádkou Hanou Humpálovou strávily v zajetí dva roky, než byly propuštěné. Teď se Antonie věnuje přednáškám ve školách a svou hrůznou minulost nechává za sebou.

Antonie se pomalu vrací do normálního života. Jsou to přesně dva roky, co byly dívky propuštěné ze zajetí, a Tonča se ve čtvrtek dokonce objevila na veřejnosti, ačkoli se obě dívky vyhýbají pozornosti médií.

Přišla mezi studenty školy Sportovního gymnázia v Kladně, na kterém před lety sama studovala a zhruba hodinu tu dětem vyprávěla o dobrovolnictví. Jak uvedla MF Dnes, když zjistila, že o její přednášku mají zájem i novináři, pohrozila, že přednášku zruší. 

„Vy víte, kdo já jsem, a novináře na přednášce nechci,“ řekla reportérům deníku po příchodu do školy. Ačkoli učitelé přítomnost redaktora předem povolili, nakonec byla přednáška přístupná pouze studentům školy. 

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesku

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.