Přednášky Babišových ministrů na VŠE začínají. Studenti protestují, petici podepsalo pět set lidí | info.cz

Články odjinud

Přednášky Babišových ministrů na VŠE začínají. Studenti protestují, petici podepsalo pět set lidí

Ministři vlády v demisi budou od dnešního večera přednášet na pražské Vysoké škole ekonomické (VŠE). Na sérii přednášek, v níž každý z ministrů jednobarevného kabinetu hnutí ANO jednou vystoupí před studenty, se vláda dohodla s děkanem Národohospodářské fakulty VŠE Miroslavem Ševčíkem. Proti přednáškám protestovala část studentů VŠE, internetovou petici proti jejich pořádání podepsalo přes 500 lidí.

Sérii přednášek s názvem Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců zahájí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jako poslední vystoupí na VŠE 10. května premiér Andrej Babiš a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Škola označuje vystoupení ministrů na zvláštním kurzu za příležitost pro ty, kdo chtějí vidět do procesu tvorby české hospodářské politiky a do jejího zákulisí. Úřad vlády v tiskové zprávě napsal, že vystoupení ministrů doplní vybraní akademičtí pracovníci fakulty a že škola bude předem informována o obsahu přednášek. Součástí přednášek má být i odborná diskuse ministrů se studenty.

Studenti proti vypsání přednášek protestovali. V petici zveřejněné na internetu vyjadřovali obavy, že jim bude prezentován jen jeden názorový proud, což je podle nich nepřípustné v době jen několik měsíců před komunálními a senátními volbami. Podle autorů petice by VŠE měla být nestranická a názorově neutrální.

Petici dosud podepsalo 502 lidí. Většina podpisů se objevila na konci března krátce po zveřejnění informace o vypsání přednášek, další signatáři se ale stále připojují. Dnes dopoledne přibyly zatím poslední tři podpisy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud