Překvapení v toleranční dohodě. Komunisté už nechtějí od Babiše „trafiky“ ve státních firmách | info.cz

Články odjinud

Překvapení v toleranční dohodě. Komunisté už nechtějí od Babiše „trafiky“ ve státních firmách

Představitelé ANO a KSČM dnes v Poslanecké sněmovně podepsali dohodu o toleranci kabinetu. Z tolerančního patentu nakonec překvapivě vypadl požadavek, aby komunisté měli své zástupce v kontrolních orgánech státních firem. Šéf KSČM Vojtěch Filip to pro deník E15 odůvodnil tím, že se strana chtěla vyhnout kritice, že jí jde o „trafiky“.


Komunisté už nepožadují, aby měli své zástupce v kontrolních orgánech ČEZ a dalších státních firmách - dohromady mělo jít až o 150 postů. Jedna z podmínek podpory menšinové vlády ANO a ČSSD tak podpisem takzvaného tolerančního patentu padla.

„Nic takového tam není. Nemělo to podporu ve straně. Zaznívaly názory, že by to bylo interpretováno tak, že usilujeme o nějaké trafiky,“ řekl E15 šéf KSČM Vojtěch Filip.

Koncem června byl přitom značně rozladěn z toho, že ministerstvo financí řízené ANO prosadilo do dozorčí rady ČEZ tři své zástupce a nebralo na komunisty ohled. „Když o to neusiluje strana, neusiluji o to ani já,“ podotkl Filip. Dodal, že strana si vymínila jen to, aby s ní bylo včas konzultováno obsazení jednotlivých ministerstev. 

Plné znění toleranční dohody čtěte na webu E15.cz.

Komunisté sahají po miliardovém vlivu. Přimknou Česko k Rusku skrz státní podniky? autor: INFO.CZ


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud