Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Překvapivý nález v pokoji ztracené Míši. Odhalí biologické stopy viníka?

Překvapivý nález v pokoji ztracené Míši. Odhalí biologické stopy viníka?

Míša Muzikářová je nezvěstná už více než měsíc a policie stále nemá žádnou přímou stopu, které by se při pátrání mohla držet. Podle MF Dnes je i znečištěné Míšino prádlo, na kterém se našly stopy spermatu, neprůkaznou stopou.

Deníku měl jeden z policistů pracujících na případu prozradit, že stopy spermatu se našly na dívčině prádle, které už ale bylo vyprané. To, v kombinaci s faktem, že s matkou bydlela v malém bytě 1+1, kde dívka neměla vlastní pokojíček, může znamenat i to, že se dívčino prádlo znečistilo v pračce od toho matčina. „A právě to snižuje sílu důkazů,“ vyjádřil se policista. Otázka, jestli se policistům podařilo z vypraného prádla určit, komu vzorek DNA patří, zatím zůstává nezodpovězená.

Hlavním podezřelým v případu byl matčin přítel Otakar S. (†38), kterého policie několikrát vyslýchala, a dokonce si údajně vyžádala jeho dřívější propuštění z psychiatrického oddělení, kam byl převezen poté, co se pokusil poprvé spáchat sebevraždu.

Policisté měli věřit, že je Otakar ke ztracené dívence dovede. To se však nestalo a muže našli 30. ledna mrtvého v jeho pronajatém bytě na Plzeňsku. Pitva prokázala, že spáchal sebevraždu oběšením. Spekulace o tom, že měl zanechat hned dva vysvětlující dopisy na rozloučenou, policie nepotvrdila.

Faktem však zůstává, že Otakar S. byl již jednou obviněn v souvislosti s obtěžováním a pohlavním zneužíváním jedné z Míšiných kamarádek. Na internetu se měl vydávat za čtrnáctiletého chlapce a vylákat dívku na schůzku. Pak ji několik hodin vozil v autě po okolí, a ačkoliv věděl, že dívce ještě nebylo patnáct let, nabídl jí částku okolo dvou tisíc korun za pohlavní styk. To dívka odmítla a Otakar ji odvezl zpátky domů. Vše se pak ohlásilo na policii, která započala řízení. 

Po zmizelé dívce policie i nadále pátrá, avšak přiznává, že stále nemá žádnou stopu.

Další informace o ztracené Míše si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744