Přepadení banky v Příbrami: Pachatele zneškodnila zásahovka, všichni rukojmí jsou v pořádku | info.cz

Články odjinud

Přepadení banky v Příbrami: Pachatele zneškodnila zásahovka, všichni rukojmí jsou v pořádku

Osmadvacetiletý muž ozbrojený krátkou střelnou zbraní přepadl v pátek odpoledne pobočku UniCredit Bank v centru středočeské Příbrami. Držel v zajetí osm rukojmí a tvrdil, že nikomu nechce ublížit. Krátce po páté hodině vtrhl do budovy Útvar rychlého nasazení, který zadržel pachatele. Všichni rukojmí jsou v pořádku. 

Oznámení o přepadení banky policie dostala kolem 14:30. Lupič, který byl ozbrojen krátkou střelnou zbraní, podle prvotních informací chtěl podat nějaké trestní oznámení. Policejní mluvčí později upřesnila, že nešlo o loupežné přepadení. „Muž chtěl na sebe upozornit a vyjednávat,“ uvedla pro ČTK.

Lupič nejprve vzal do zajetí devět rukojmí, jednoho z nich propustil ještě před příjezdem policie. V bance držel dva zaměstnance banky a šest zákazníků. Od počátku tvrdil, že nikomu nechce ublížit. Na místo byla vyslána zásahová jednotka a policejní vyjednavač.

Policisté uzavřeli náměstí T. G. Masaryka, na němž pobočka banky leží, stejně jako příjezdové ulice. Na místě byli také středočeští záchranáři, kteří k bance poslali i vůz pro mimořádné události a mobilní operační středisko.

Krátce po páté hodině odpolední vnikla do budovy banky zásahová jednotka. Ozývaly se výbuchy, zřejmě z policejních granátů. Policistům se podařilo zadržet lupiče bez jakékoliv újmy na zdraví. Všichni rukojmí jsou v pořádku, policisté je vyvedli ven z budouvy a předali záchranářům. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud