Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prezident Miloš Zeman byl v nemocnici Na Bulovce. Lékaři ho preventivně prohlédli

Prezident Miloš Zeman byl v nemocnici Na Bulovce. Lékaři ho preventivně prohlédli

Prezident Miloš Zeman byl v sobotu odpoledne zhruba hodinu v pražské nemocnici Na Bulovce. Upozornil na to server Novinky.cz. Jak později vysvětlil prezidentův mluvčí, hlava státu se zastavila u ortopeda Pavla Dungla na prohlídce. Miloš Zeman prý kontrolu dlouho odkládal a termín se nabízel s ohledem na program, který ho čeká.

Prezidentovo zdraví je dlouhodobě předmětem spekulací a hlavním hlediskem, zda bude na funkci znovu kandidovat. 

Jak server Novinky.cz připomíná, prezident je náruživým kuřákem a má kladný vztah k alkoholu. Trpí cukrovkou a kvůli neuropatii nervů dolních končetin využívá při chůzi hůlku. 

Před necelým týdnem se Zeman během dovolené na Vysočině postavil na běžky, zdravotní stav tehdy podle jeho mluvčího nebyl překážkou. „Pan prezident se už několik týdnů před zahájením dovolené těšil, že po mnoha letech opět vyzkouší běžky, kterým dříve holdoval. Nebyla to ale trasa vůbec dlouhá, po tolika letech pauzy šlo vlastně o jakousi rozcvičku,“ uvedl k tomu tehdy pro INFO.CZ jeho mluvčí.

Na Zemanovo zdraví dlouhodobě dohlíželo jeho lékařské konzilium. To se ale přestalo scházet a činnost ukončilo, péči teď Zemanovi zajišťují právě doktoři nemocnice Na Bulovce.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek