Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prezident Zeman ani letos nevynechal při dovolené projížďku na člunu. Z břehu na něj mávaly fanynky

Prezident Zeman ani letos nevynechal při dovolené projížďku na člunu. Z břehu na něj mávaly fanynky

Dal odpočinout unaveným nohám a ulehl do oblíbeného žlutého nafukovacího člunu. Pádly pak pozvolna korigoval směr své plavby. Prezident Miloš Zeman využil letního červencového počasí a státní svátek vzpomínající na Mistra Jana Husa oslavil po svém. Na hladině novoveselského rybníku. Podle serveru iDNES.cz prezidentově plavbě přihlížely z břehu fanynky. 

Již tradičně se Miloš Zeman vydal během dovolené, kterou tráví v Novém Veselí, na vodní hladinu. V teplém letním počasí opět jen ve volném tričku s límečkem a plavkách, opíraje se při chůzi nikoli o obvyklou hůlku, ale tentokrát o dvě pádla.

Na nohách, které hlavu státu přece jen svým stavem trochu trápí - trpí polyfunkční neuropatií - boty do vody, jedna noha obvázaná. Přesto dobře naladěn vyšel „kapitán Zeman“ v doprovodu čtyř bodyguardů ke břehu.

A o chvíli později již relaxoval tak, jak on rád. Vysočinu volí Zeman pravidelně, nyní na ni vyrazil nejen jako současný prezident, ale i jako prezidentský kandidát, který by rád dosáhl zvolení i pro druhé funkční období.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1