Prezidentský kandidát Horáček: Zeman nikdy nepracoval, Schwarzenberg nic nepochopil | info.cz

Články odjinud

Prezidentský kandidát Horáček: Zeman nikdy nepracoval, Schwarzenberg nic nepochopil

I v předvánočním čase pokračuje Michal Horáček v kampani a objíždí kraje Česka. Navíc se v rozhovoru pro Deník.cz navezl se do obou kandidátů z 2. kola zatím jediné přímé volby hlavy státu. Miloš Zeman podle něj nikdy nepracoval, nechal si vše platit a nyní si vymyslel lumpenkavárnu, Karel Schwarzenberg pak dodnes nepochopil, v čem chyboval. Podle Horáčka měl vyjet na „energickou“ tour.

Michal Horáček v poslední předvánoční týden zamíří do Litoměřic a Jablonce nad Nisou. Jak podtrhuje v rozhovoru pro Deník.cz, Českem jezdí už půl roku a poslouchá, co mu lidé říkají.

„Mnohým lidem se zdá, že nejsou respektováni, cítí se být zbaveni vlivu na to, kam se společnost, v níž žijí, ubírá. Zejména u nás je to velmi významné. Nejde jen o pana prezidenta Zemana, který si vymyslel lumpenkavárnu, ale i opačný proud, jenž tvrdí, že kdo nezastává podobná stanoviska jako noviny či akademici, je hlupák, buran, vidlák. To je urážlivé a naši zemi to rozděluje,“ upozorňuje Horáček.

Do Zemana si rýpl ještě několikrát. „Miloš Zeman vnáší do společenského diskurzu to, co je vlastní populistům, totiž brutální zjednodušení,“ míní, aby dodal: „Co paměť sahá, Miloš Zeman nikdy skutečně nepracoval. On nemá s normálním člověkem vůbec nic společného. To je kariérní politik, který si nechal všechno platit a jehož ekonomická doktrína se dá shrnout do jediné věty: Však on to někdo zaplatí.“

Více čtěte na webu Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud